SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ünal Aysal tek aday olarak girdiği Olağanüstü Genel Kurul'da geçerli 1412 oyun 1404'ünü alarak yeniden başkan seçildi, sıra transferde bombaları patlatmaya geldi. Başkanın ajandasında ilk yazan isim Jefferson Farfan. Geçen hafta Lig TV'de katıldığı canlı yayında “Farfan transferinde mesafe alındı” diyen Aysal, kongre sonrası kurmaylarını görevlendirdi ve Perulu yıldızın işinin bitirilmesini istedi.

8 MİLYON EUROYA İŞ BİTER

İki kulüp arasında bugün pazarlıklar başlıyor. Galatasaray masaya 6 milyon euro ile oturacak. Farfan ile 3 yıl daha sözleşmesi bulunan Schalke Yönetimi'nin kapıyı 10 milyon eurodan açacağı tahmin ediliyor. Sarı-kırmızılıları sıkı bir pazarlık bekliyor. Yine de gelen haberler iki kulübün orta yolda buluşacağı şeklinde. Farfan'ın 8 milyon euro karşılığında Galatasaraylı olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

FATİH TERİM PERULU YILDIZIN TRANSFERİNDE ISRARCI

Geçen yaz Amrabat ve Hamit'i transfer eden ancak kanatta kullandığı bu iki isimden skor anlamında hiç verim elde edemeyen teknik direktör Fatih Terim, Schalke formasıyla 2012-13 sezonunda attığı 7 golü 10 asistle süsleyen Farfan'da ısrarcı. 28 yaşındaki Perulu, iki kanatta da görev yapabiliyor ve zaman zaman forvet arkasına geçiyor. Şampiyonlar Ligi faktörüyle Galatasaray'a “Evet” diyen Farfan, kulüplerin anlaşmasına bekliyor.

Bahadır ÇOKİŞLER / AMK