SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

F.Bahçe UEFA’dan olumlu sonuç bekliyor

Nyon’da tam 6 saat süren duruşmada teknik olarak iddiaları çökertmeye çalışan sarı-lacivertli yönetim, bugün veya yarın çıkacak karardan ümitli.

Güncellenme: 08:36, 24/06/2013
F.Bahçe UEFA’dan olumlu sonuç bekliyor

Tarihi günler yaşayan Fenerbahçe'de tüm gözler UEFA'ya çevrildi. Şike soruşturması nedeniyle Nyon'daki UEFA Merkezi'nde önceki gün 6 saat süreyle savunma yapan sarı-lacivertli yönetim, bugün veya yarın çıkacak kararı bekliyor. Başkan Aziz Yıldırım ve heyeti,

UEFA yetkililerinin suçlamaları için farklı bir taktik kullandılar. İddaları teknik olarak çökertmeyi uygun gören F.Bahçe cephesi, yargı sürecindeki tapelere cevap vermek yerine bunun yasal olmadığını vurguladılar.

Infantino'nın gönderdiği mektubu gündeme getiren Fenerbahçe yönetimi, kulübün bu durumdan haberdar edilmediğini de gündeme getirerek, gelişen süreçteki hukuksuzluğu anlattılar. Kulübü savunan Alman Spor Hukukçusu Martens'in Başkan Aziz Yıldırım ve arkadaşlarına, duruşma sonrasında umut verdiği ve UEFA'nın F.Bahçe'ye ceza vermeyeceğini ifade ettiği öğrenildi. UEFA farklı bir gelişme olmadığı takdirde bugün sarı-lacivertli kulüp ile ilgili kararını açıklayacak.