SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Karaman, “Yabancı kontenjanı ile ilgili ciddi sıkıntılar olsa da gece gündüz çalışıyoruz. Sokağa atılacak paramız yok. Sezon başlarken taraftarımızın beğeneceği bir kadroya sahip olacağız” dedi.

Geçen sezon yaşanan başarısızlıklar yüzünden Trabzonspor kadrosunun baştan aşağı değişeceği umuluyordu. Ancak bordo-mavililer elindeki verimsiz yabancılardan kurtulamadığı gibi sadece tek transfer yapabildi. O isim de 6 aydır futbol oynamayan Batuhan Karadeniz oldu. Henüz haziran ayında olsak da bu tablo taraftarların moralini bozarken, yüreklere su serpen açıklamalar sportif direktör Ünal Karaman'dan geldi. Karaman, sezona başlamadan önce taraftarların kafalarındaki soru işaretlerinin tamamen kalkacağını belirtti.

BİZE GÜVENİN YETER

Deneyimli futbol adamı, “Öncelikle taraftardan ricam, bana ve teknik ekibe güvensinler. Trabzonspor'u başarıya taşıyacağımıza yürekten inanıyoruz. Çok uyumlu bir biçimde çalışıyoruz. Şu an yabancı kontenjanı ile ilgili ciddi sıkıntılar yaşıyoruz. Az ve öz transfer yapmak zorundayız. Sokağa atılacak tek kuruşumuz yok. Trabzonspor ortak paydamız. Bu nedenle sorunları aşmak zorundayız. Söz veriyorum, sezon başlarken taraftarımızın beğeneceği bir kadroya sahip olacağız” ifadelerini kullandı.