SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ta yeni teknik direktör bunalımının aşılması için önemli bir adım daha atıldı. Yönetim kurulu içerisinde yabancı çalıştırıcı istemeyen isimler ikna edildi. Bu yöneticilerin “Türkiye'ye alışmak uzun sürüyor. Çok büyük isimler geldi ancak başarılı olamadılar” yorumlarına futbol direktörü Önder Özen karşı çıktı. Özen'in, “Hocanın çalışkan ve işine bağlı olması 1. derecede önemli. Bu özelliklere sahip olması halinde teknik direktörün milliyeti önemini kaybeder. İletişimde de sorun çıkmayacaktır. Takımdaki Türk oyuncuların büyük bir bölümü futbol eğitimlerini yurt dışında aldılar. Futbolun iletişim dili taktik ve disiplindir” sözleri yönetimi ikna etti.

ÖZEN VE USTA BILIC’E GİDİYOR

Eskişehir ile anlaşan Ertuğrul Sağlam, Kore'ye dönmeye sıcak bakan Şenol Güneş ve Fenerbahçe'ye ‘tamam' diyen Ersun Yanal'ın elden kaçması sonucu yerli hoca gündemi daralan Beşiktaş ise dikkatini tamamen yabancı çalıştırıcıya verdi. Önder Özen'in ilk hedefi ise Hırvat çalıştırıcı Slaven Bilic… Futbol direktörü Önder Özen ve Sportif Direktör Semih Usta, üzerinde hem fikir oldukları Bilic için bugün Hırvatistan’a uçacak. Hajduk Split, Hırvatistan U21 ve A Milli Takımları’ndan sonra Rus Lokomotiv Moskova’yı çalıştıran 44 yaşındaki hoca ile masaya oturacak ikili, hem anlaşma zemini arayacak hem de planlarını paylaşacak. Geçtiğimiz sezon Beşiktaş'ı reddeden ancak Rusya macerası kısa süren Bilic’in de, kötü geçen Moskova tecrübesinin ardından bu kez siyah-beyazlılara sıcak baktığı öğrenildi. Eğer Usta ile Özen, Bilic ile anlaşabilirse Hırvat hocanın ismi en geç çarşamba günü basına açıklanacak.

SCHAAF VE FAVRE YEDEKTE

Hırvatistan seferi olumsuz sona ererse ise rota 9 yaşında girdiği Werder Bremen’den 41 yıl sonra ayrılan Thomas Schaaf’a yönelecek. 3. alternatif ise Sportif direktör Semih Usta’nın özellikle istediği Borussia Monchengladbach’ın İsviçreli çalıştırıcısı Lucien Favre…

 Ersoy ÖZDEM/AMK