SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bu zamana kadar bütün işaretler Pepe Reina’nın Liverpool’da kalacağı yönündeydi. Daha önce yaptığı açıklamalarda Liverpool’da kalmak istediğni açıklayan İspanyol’un fikri değişebilir.

Barcelona kalecisi Victor Valdes’in önceki günlerde yaptığı açıklamada 20 senedir Katalan ekibinde oynadığını, bu bir kaleci için çok büyük bir baskı olduğunu ve önümüzdeki sezon sözleşmesi bitince takımdan ayrılacağını açıklamıştı. Bunun üzerine Valdes’i Fransa 1. Ligi’ne yeni yükselen Monaco ısrarla istemişti. Valdes’i sözleşmesi sona ermeden satarak oyuncudan para kazanmak isteyen Barcelona, yerine kimi getireceğin buldu. Reina’yı eski takımına döndürmeye çalışan Katalan takımı oyuncu için 10 milyon avro isteyen Liverpool ile görüşmelere başladı.

Barcelona’nın Reina ve menajeri ile anlaştığı bilinirken deneyimli kaleci ise Simon Mignolet transferi sonrasında eskisi gibi forma şansı bulamayacağı için eski takımı Barcelona’ya dönmek isterken bir yandan da Liverpool’da kalmak istiyor. Merseyside ekibinde taraftarlar tarafından çok sevilen, saygı duyulan Reina takımından kopmada zorluk çekse de teknik direktör Brendan Rodgers’ın Mignolet’i ilk tercihi olarak görmesinden dolayı takımdan ayrılabilir.

(Eurosport)