SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sponspor bombası Ronaldinho!

Bir dünya yıldızıyla tribünleri ayağa kaldırmayı planlayan Beşiktaş, yeni sponsoru Vodafone'un desteğiyle Ronaldinho’yu alacak. Dev transferin önünde artık küçük ayrıntılar kaldı.

Güncellenme: 08:55, 23/06/2013
Sponspor bombası Ronaldinho!

Feda senesini geride bırakmaya hazırlanan Beşiktaş, yeni sezon öncesinde büyük bir transfer bombasını patlatmaya hazırlanıyor. Başkan Fikret Orman’ın çabaları sonucunda Vodafone ile sponsorluk anlaşması yapan siyah-beyazlılar, hedefteki isim Ronaldinho’yu da bu şekilde renklerine bağlamayı amaçlıyor. Dev transfer için görüşmeler de son noktaya ulaştı. İşte Ronaldinho transferinin ayrıntıları…

Vodafone, Ronaldinho’nun yaklaşık 15 milyon euroluk bedelinin 10 milyon eurosunu karşılamaya hazır.

NIKE DE HAZIR

Sponspor firma bu rakamın karşılığında Brezilyalı yıldızı reklamlarında oynatmayı planlıyor ve Ronaldinho’nun Türkiye’deki reklam yüzü olması amaçlanıyor. Sambacı’nın geri kalan 5 milyon euroluk bedelinin ise kişisel sponsoru Nike ve Beşiktaş kulübü arasında paylaşılacağı konuşuluyor. Tecrübeli futbolcunun Türkiye'ye gelme konusunda sorun yaratmadığı kaydedildi. Beşiktaş Yönetimi, bu transferi yeni teknik direktörün onayı sonrasında bitirmeyi düşünüyor.

Ersoy ÖZDEM/AMK