SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sivas’ın Alex’i Recep

Yiğidolar, ‘Yeni Alex’ olarak lanse edilen 18 yaşındaki Recep’i istiyor, sarı-lacivertliler de bu transfere oyuncusunun tecrübe kazanması için sıcak bakıyor

Güncellenme: 08:56, 23/06/2013
Sivas’ın Alex’i Recep

Roberto Carlos hafta içinde Türkiye'ye gelecek, Sivasspor'da transfer hareketliliği iyice artacak. Şu ana kadar Burhan Eşer ve Uğur Akdemir'i kadrosuna katan kırmızı-beyazlılar, yerli harekatına devam ediyor. Gündemdeki isim Recep Niyaz… Fenerbahçe'nin 18 yaşındaki futbolcusu için kırmızı-beyazlılar teklif yapmaya hazırlanıyor. 1995 doğumlu oyuncu, mevcut geniş kadroda yer bulmakta hayli zorlanıyor. Dolayısıyla kulübü de, Recep'in kiralık olarak verilmesine ve bu şekilde tecrübeli kazanmasına sıcak bakıyor. Geçen sezon sadece 7 resmi maçta forma giyen, 123 dakika sahada kalıp 1 gol atan Recep Niyaz'ın Fenerbahçe'yle 2016'ya kadar mukavelesi var.

Carlos onay verdi

Forvet hattının arkasında 10 numara olarak görev yapan Recep, sarı-lacivertli camia tarafından ‘Yeni Alex' olarak tabir ediliyor. Teknik direktör Roberto Carlos'un da bu işe sıcak baktığı ve olur verdiği öğrenildi. Nitekim Başkan Mecnun Odyakmaz da, F.Bahçe Yönetimi ile olan iyi ilişkileri sayesinde bu işi bitirecek.

Safa Can KONUKSEVER/AMK