SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kezman, Güiza, Niang ve Sow gibi Gol Kralları'nı daha önce renklerine bağlayan sarı-lacivertliler, bu kez de Oscar Cardozo veya Kiessling'in işini bitirmek istiyor.

Fenerbahçe Avrupa'nın Kralı'nı alma geleneğini bu yıl da sürdürmek istiyor. Başkan Aziz Yıldırım'ın görev yaptığı süre içinde Mateja Kezman, Daniel Güiza, Mamadou Niang, Moussa Sow gibi yıldızları renklerine bağlayan sarı-lacivertli kulüp, uzun süredir peşinden koştuğu Oscar Cardozo ve Michael Kiessling'den birini bitirmek üzere. Portekiz ve Almanya Ligi'nde sezonu Gol Kralı olarak kapayan iki futbolcu ile prensipte anlaşmaya varan yönetim, kulüpleriyle pazarlığını sürdürüyor.

BÜYÜK DÜŞÜNÜYOR

Bruno Alves, Michal Kadlec ve Samuel Holmen'i transfer ettikten sonra UEFA soruşturması nedeniyle Cardozo-Kiessling ikilisi için girişimlerine kısa bir süre ara veren yönetim, yarından itibaren yeniden atağa kalkacak. Süper Lig ve Şampiyonlar Ligi'nde mücadele edecek geniş bir kadro kurmak için çaba harcayan yönetim, İsviçre'den döndükten sonra tamamen transfere odaklanıyor. Başkan Aziz Yıldırım, yakın çevresine iki futbolcudan birini mutlaka transfer edeceklerini söyledi.

İrfan YİRMİBEŞ/AMK