SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bursaspor Genel Direktörü Ayhan Barışıcı, Avusturya’da yapılacak kampa kadar transferi sonlandırmak istediklerini söyledi.

Bugüne kadar medyada yer alan isimlerin kafaları karıştırdığına dikkat çeken Ayhan Barışıcı, şöyle konuştu:

“UEFA, Beşiktaş ve Fenerbahçe kulüpleriyle görüşme yaptı. Karar büyük bir olasılıkla Salı günü açıklanacak. O güne kadar biz sadece teknik direktörümüz Hikmet Karaman’la yaptığımız toplantıda önerdiği isimler üzerinde çalışmalar yapıyoruz. UEFA kararı verdiğinde Şampiyonlar Ligi mi, UEFAAvrupa Ligi’nde mi olacağımız belirlensin, ona göre çalışmalar yoğunluk kazanacak.”

Futbol Federasyonu’nun yabancı sınırlandırmasıyla ilgili aldığı kararla ilgili de Ayhan Barışıcı, “Türkiye’de Futbol Federasyonu’nun yabancı konusunda aldığı karar ortada. Artık sahada 6 yabancı olabilecek. O nedenle yabancı konusunda çok dikkatli olmamız gerekiyor. Aldığınız birçok yabancının dört tanesi tribünde olacak. Bu nedenle yabancı konusunda sıkıntılı durumdayız. Şu an 6 yabancımız zaten var” diye konuştu.

İngiltere’den gelmeyen Scoot Carson’a çarşamba gününe kadar Türkiye’ye gelmesi için davet yazısıgönderdiklerini de vurgulayan Barışıcı, “Gelmemesi halinde yasal işlemler yapılacak” dedi.