SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

TT Arena darphane gibi

G.Saray yeni mabedine geçtiğinden beri kasası dolup taşıyor. Uzun vadeli localara sezon başında 45 bin kombinenin parası da eklenince astronomik bir rakama ulaşıldı

Güncellenme: 09:07, 22/06/2013
TT Arena darphane gibi

Ali Sami Yen… G.Saraylılar'ın gönlünde yeri ayayrı ama ‘parayı verenin düdüğü çaldığı' günümüz futboluna uyum sağlaması imkansızdı. Cimbom'da akıllı bir pazarlıkla Mecidiyeköy'den çıkıp 52 bin kişilik TT Arena'ya geçti. Aslantepe'ye taşınan sarı-kırmızılılar kısa dönemde kasasını doldurdu. 3.5 yıllık localardan müthiş bir gelir elde eden G.Saray kombine gelirleriyle de rekor üzerine rekor kırıyor. Geçtiğimiz dönem 41 bin kombine satan Cimbom, önümüzdeki sezon bu rakamı 45 bine çekti. Loca sahiplerinin tümü yüzde 10'luk artışa rağmen sözleşme yeniledi. Kombinelerde de hatrı sayılır zamma rağmen taraftar akın etti.

ELİ ÇOK RAHATLADI

G.Saray loca satışlarından 70 milyon dolar kazanırken, 45 bin kombineden gelen para ise 60 milyon doları buldu. Bugün bir kez daha G.Saray başkanlığına seçilecek Ünal Aysal da 130 milyon dolarlık gelirle çok rahatladı. Aysal'ın bugün seçimde bu inanılmaz rakamla ilgili camiaya teşekkür edeceği ve paranın transferlere değil kulübün banka borçlarının eritilmesinde kullanılacağını söylemesi bekleniyor.

‘KEŞKE 70 BİNLİK STAT YAPSAYDIK'

TT Arena'dan su gibi para gelirken Ünal Aysal dün Lig TV'den stadın kapasitesinden dert yandı: “Stadımızın zeminindeki problemi tamamen çözdük. Tribünlerin ısıtılması için de siparişimizi verdik. Bu kışa yetişecek. Stattan çok iyi kazanıyoruz. Keşke 70 bin kişilik yapsaymışız”