SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

U-20 Dünya Kupası C Grubu’nda oynanacak ilk gün maçlarını izlemek üzere Trabzon’a gelen FIFA Asbaşkanı Jim Boyce, Trabzonspor’u ziyaret ederek Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu ile görüştü. Turnuvada kaliteli maçlar oynandığını ancak seyirci sayısının kendilerini mutsuz ettiğini belirten Boyce, Trabzon’daki maçların Türk Milli Takımı’nın da etkisiyle dolu tribünler önünde oynanacağını umut ettiğini söyledi.

U 20 Dünya Kupası C Grubu’nda bu akşam Trabzon’da oynanacak Kolombiya – Avustralya ve Türkiye – El Salvador maçlarını izlemek üzere Kayseri’den Trabzon’a gelen FIFA Asbaşkanı Jim Boyce, U20 Dünya Kupası Turnuva Direktörü İnaki Alvarez, TFF Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Beyazlı, TFF Genel Sekreteri Emre Alkin ve U20 Dünya Kupası Yerel Organizasyon Komitesi Turnuva Koordinatörü Süheyl Önen’le birlikte Trabzonspor Kulübü’nü ziyaret ederek kulüp Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu ile görüştü.

“BİZ DE TEMİZ VE AHLAKLI FUTBOL İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Trabzon’a önceki yılllarda Dinamo Kiev ile oynanan Şampiyonlar Ligi ön eleme maçı için Delege olarak geldiğini ve güzel anılarla ayrıldığını belirten FIFA Asbaşkanı Jim Boyce ise, “Şimdi de burada FIFA As Başkanı olarak bulunuyorum. Türkiye’de yaşanan süreci yakından takip ediyoruz. Ama şunu söylemek istiyorum ki, biz FIFA tarafıyız ve direkt olarak davanın içinde değiliz. Takip ediyoruz ama davanın içinde olmadığımız ve bu durum UEFA’nın meselesi olduğu için onlar adına bir yorum yapamayacağım bu konuda. Futbol milyonlarca kişinin oynadığı bir oyun ve UEFA’nın da bahsettiğiniz olaylarla ilgili kendi yaptırımları var. Ama biz de bütün futbolseverler gibi temiz ve ahlaklı futbol için çalışıyoruz” dedi.

“SEYİRCİ SAYISI BİZİ MUTSUZ ETTİ”

U20 Dünya Kupası’nın Türkiye’de oynanmasından ve özellikle futbola bu kadar tutkun insanların bulunduğu Trabzon’da da yapılmasından çok memnuniyet duyduğunu vurgulayan Boyce, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu turnuva Türkiye için çok önemli ve 2020’deki şampiyona için bir basamak. Burada göstereceğiniz organizasyon yeteneği sizi başka yerlere taşıyabilir. İlk gün izlediğimiz maçlarda çok iyi ve yetenekli futbolcular gördük. Trabzon futbola tutkun bir şehir. Dünkü iki maç çok kaliteli maçlardı ancak tribüne gelen seyirci sayısı bakımından bizi mutsuz etti. Futbol seyirciyle güzel ve heyecanlı. Dört maçta 17 gol çok yüksek bir ortalama. Trabzon’da Türk milli takımının etkisiyle de tribünlerin dolacağını tahmin ediyorum.” Konuşmaların ardından Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu, Jim Boyce ve beraberindekilere plaket ve isimlerinin yazılı olduğu 61 numaralı Trabzonspor forması hediye etti.

Yayınlanma Tarihi:15:16,