SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Son karar Ersun Yanal

Başkan Aziz Yıldırım ile İstanbul’da iki kez buluşarak prensip anlaşmasına varan başarılı çalıştırıcının görevi resmileşiyor. Sözleşmesi 3 yıllık olacak.

Güncellenme: 09:07, 22/06/2013
Son karar Ersun Yanal

Fenerbahçe'nin önümüzdeki sezondaki teknik patronu Ersun Yanal. Sarı-lacivertli yönetim, Aykut Kocaman'dan boşalan görevi tecrübeli çalıştırıcıya teslim ediyor. Başkan Aziz Yıldırım ile iki kez bir araya gelerek prensipleri konuşan Yanal, pazartesi günü İstanbul'da 3 yıllık sözleşme imzalayacak.

TAM YETKİ VERİLECEK

Transfer çalışmalarını büyük ölçüde tamamlayan yönetim Ersun Yanal'a tam yetki verecek. İdari Menajerlik görevini Hasan Çetinkaya sürdürecek. Yardım- cıları ise İsmail Kartal'ın dışında netlik kazanmadı. Bu konuda yönetim ile Yanal bir kez daha görüşerek teknik kadroyu belirleyecek.

ÖNCE TOPUK YAYLASI

Sarı-lacivertli takım 1 Temmuz'da Samandıra Can Bartu Tesisleri'nde toplanacak. Futbolcular iki gün süreyle sağlık kontrolünden geçecek. Yanal, Samandıra'daki çalışmaların ardından takımı Topuk Yaylası'na götürecek. Fenerbahçe buradan ikinci etap için Hollanda kampına geçecek.

İrfan YİRMİBEŞ / AMK