SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Şike sürecinde Avrupa Kupaları'ndan men ve yöneticilerine ömür boyu ceza istenen F.Bahçe’nin konu ile alakalı UEFA’nın merkezindeki Nyon'da yapılan duruşmadaki savunması sona erdi.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım başkanlığındaki heyetin; UEFA Denetim ve Disiplin Kurulu’ndaki savunması sona erdi. Aziz Yıldırım, Şekip Mosturoğlu ve İlhan Ekşioğlu’nun avukatlarıyla birlikte hazır bulunduğu duruşmada, heyetin UEFA Genel Merkezi’ndeki savunması yaklaşık 5.5 saat sürdü. Savunmanın ardından  Fenerbahçe  Başkanı Aziz Yıldırım başkanlığındaki heyet, UEFA binasından ayrıldı.

Mahkeme çıkışında Şekip Mosturoğlu ve Tolga Deniz Aytöre savunma hakkında soruları yanıtlarken, UEFA’nın hazırlamış olduğu dosyanın 16. Ağır Ceza Mahkemesi’nin raporlarına dayandığını belirtti.

UEFA’nın kararının pazartesi ya da salı günü açıklanacağını ifade eden Tolga Denizaytöre, ”Çok ciddi bir rapor hazırlanmamış. FIFA ve UEFA normlarına göre cevaplarımızı verdik. Maç maç savunma yaptık. Ancak duruşma uzun sürdüğü için maçları izleme şansı olmadı. Kasetleri teslim ettik. Karar pazartesi ya da salı çıkacak.Karar sonrası işlemlerimize devam edeceğiz.” diye konuştu.

Şekip Mosturoğlu ise “Değişik olasılıklarla karar çıkabilir. Zaten rapor 16. Ağır Ceza Mahkemesi’nin kararına göre yapılıyor. O karar da belli. Bu nedenle önyargılı denilebilir. Disiplin müfettişi tek taraflı bir rapor hazırlamış. Mahkeme kararından kes-yapıştır yapılmış. Ama savunmalarla bu önyargı yıkıldı denilebilir. Benim açımdan tatminkar bir savunma oldu. Sürecin sonunu hep birlikte bekleyeceğiz. Bu daha başlangıç. 1-2 günde bitecek bir şey değil. Maç görüntülerini teslim ettik” diye konuştu.

 

Yayınlanma Tarihi:09:08,