SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bursaspor'a transfer olduğu için çok mutlu olduğunu belirterek sözlerine başlayan Yasin, “ Transferimde emeği geçen Başkanımıza ve Hocamıza çok teşekkür ediyorum. Bursaspor taraftarını çok iyi biliyorum. Gaziantepspor'da forma giyerken Bursa deplasmanları en zevk aldığım deplasmanların başında geliyordu. Bu mükemmel taraftarın önünde oynamak için sabırsızlanıyorum. Buraya gelmeden önce Turgay Bahadır ile Bursaspor hakkında konuşmuştum. Kendisi bana “Mutlaka gitmelisin, mükemmel bir camia” demişti. Sonunda buraya gelmek nasip oldu. Mükemmel bir çalışma tesisine sahibiz. Timsah Arena Stadyumu'nun inşaatını gördüm. Büyüleyici bir stat oluyor. ” dedi.

Kendisi ile ilgili hedefini ise Yasin şöyle anlattı; “ Burası şampiyonluk kovalayan büyük bir camia. Nasıl Bursaspor'un hedefi varsa benim de büyük hedeflerim var. Bursaspor'da şampiyonluk yaşayarak, adımı o kadronun içine yazdırabilmek en büyük hedefim olacaktır” dedi.

Futbol altyapısını Avusturya'da aldığını belirten genç yetenek Türk futbolunun, Avusturya futbolundan açık ara önde olduğunu vurguladı. Yasin, Türk futbolunda bireysel yeteneklerin çok fazla olduğunu, Avusturya'da ise takım oyununun oynandığını belirtti.

Yasin son olarak “Taraftarlarımıza umarım kendimi sevdirebilirim. Onların desteği ile birlikte şampiyonluk yarışında yer alıp, Avrupa'da ise başarılar yaşayıp onları mutlu edebilmek en büyük arzum “ dedi.