SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Napoli Başkanı Aurelio De Laurentiis, Manchester City’nin Edinson Cavani’yi transfer etmek için gerekli ücreti ödeyemediğini açıkladı.

Uruguaylı golcüyü kadrosuna katmak isteyen İngiliz ekibi, Cavani’nin serbest kalma bedelini ödemek yerine Dzeko’yu takasta kullanmak istemişti.

Transfer görüşmeleri sonrasında açıklamalarda bulunan De Laurentiis, “City, serbest kalma bedelini ödeyemeyeceğini söyledi. Eğer Cavani’yi istiyorlarsa oyuncu satıp parayı toplasınlar. Eğer bizim kabul edeceğimiz ve değerli bir oyuncu önerirlerse takas da düşünebiliriz. Dzeko eski seviyesinde değil. Bu nedenle onun da içinde olduğu teklifi reddettik.” dedi.

Chelsea’den teklif almadıklarını da belirten De Laurentiis, “Chelsea için dedikodulardan başka bir şey yok. Her gün başka bir haber çıkıyor. Real Madrid için de aynısı geçerli. Unutmayın ki Cavani, kendisini Napoli’de kanıtladı. Belki Anzhi gibi takımlarda oynamak istemez ama Bayern Münih, Barcelona ya da Real Madrid gibi takımlara hayır diyeceğini sanmıyorum. Son karar onun. Biz buna saygı duyacağız.” şeklinde konuştu.

(Goal)