SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Antep harekatı

Kara Kartal’ın eski yıldızı Serdar Kurtuluş, Beşiktaşlılığı ile bilinen takım arkadaşı Cenk Tosun’la birlikte yuvaya dönüyor. Yönetim iki futbolcu için takas artı 3.5 milyon euro önerdi

Güncellenme: 09:05, 22/06/2013
Antep harekatı

Yabancı transferini netleştirmek için UEFA davasının sonucuna odaklanan Beşiktaş, yerli transferi 1 Temmuz'da başlayacak yurt dışı kampına yetiştirmek için mekik dokuyor. Siyah-beyazlıların hedefinde ise Gaziantepspor bulunuyor. Son dönemde büyük maddi sıkıntılar yaşayan kırmızı-siyahlı kulübün sağ beki Serdar Kurtuluş ve golcüsü Cenk Tosun Kara Kartal'ın radarındaki isimler… 2006-2009 yılları arasında Beşiktaş formasını giyen Serdar ile çocukluğundan bu yana siyah-beyazlı renklere gönül verdiği bilinen Cenk için kesenin ağzı da açılmış durumda.

Beşiktaş’ın iki milli futbolcu için 3.5 milyon euro ile birlikte yeni sezonun kadrosunda düşünülmeyen Mehmet Akgün ile Mehmet Akyüz'ü Gaziantepspor'a önerdiği gelen bilgiler arasında. Siyah-beyazlı yönetimle iyi ilişkilere sahip Gaziantep'in kesin kararını hafta başına kadar iletmesi bekleniyor.

Sezon boyunca kulüpteki maddi sıkıntılardan çok çeken iki oyuncunun da yöneticilerle görüştükleri ve Beşiktaş'a transferlerine kolaylık göstermelerini istediği bildirildi. Futbol direktörü Önder Özen de daha önce yaptığı açıklamada özellikle Cenk Tosun için yaptıkları teklifin kabul edilmesini beklediklerini söylemişti.

Ersoy ÖZDEN / AMK