SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gökhan İnler, Farfan, Felipe Melo, Carlinhos'tan tutun Muslera, Drogba, Frei ve Spanoulis'e kadar merak edilen her şeyi Ünal Aysal dün Lig TV'de açıkladı. Ama zaten bunların hepsini AMK yazmıştı…

Bugün Galatasaray Lisesi'nde gerçekleşecek Olağanüstü Genel Kurul'a tek aday olarak girecek Ünal Aysal kongre öncesi Lig TV'ye konuştu, söylediği sözlerle gündeme oturdu. Aysal takımdaki gelecek planından transfere kadar birçok konuda değerlendirme yaptı. Okuyucularımız şanslıydı çünkü başkan sanki AMK okuyup yayına çıkmıştı! Aysal yazdığımız her şeyi doğruladı. İnanmıyorsanız işte kanıtları:

AYSAL: Gökhan İnler ile Terim ilgileniyor

AMK'nin haftalardır yazdığı Gökhan İnler'i bizzat Galatasaray'ın 1 numarası doğruladı. Fatih Terim'in çok istediği Türk pasaportlu yıldız için Napoli'ye 8 milyon euro önerildi. İki kulüp arasında pazarlıklar sürüyor. 1984 doğumlu Gökhan İnler, Galatasaray'a gelmeye can atıyor.

 

AYSAL: Melo, düğmeye basarsak olur

AMK günlerdir Galatasaray'ın Melo'yu beklettiğini ve Gökhan İnler'i istediğini yazdı. Aysal da Brezilyalı ön libero ile ilgili haberlerimizi “Melo transferi, düğmeye basacağımız vakit olabilir” diyerek doğruladı.

 

AYSAL: Carlinhos olabilecek bir transfer

AMK Carlinhos transferindeki gelişmeleri günbegün aktardı. Fluminense ve Galatasaray el sıkıştı. “Carlinhos olabilecek bir transfer” diyen Aysal, yabancı sınırı hakkındaki kararın değişmesini beklediklerini vurguladı.

  

AYSAL: Spanoulis'i almaya çalışıyoruz

AMK basketboldaki gelişmelerde de farkını ortaya koyuyor. Önceki gün manşete taşıdığımız Spanoulis&Galatasaray flörtüne en yetkili ağızdan doğrulama geldi: “Spanoulis ile ilgileniyoruz. Onu camiamıza kazandırmaya çalışıyoruz.”

  

 AYSAL: Farfan transferinde mesafe alındı

AMK'nın ortaya çıkardığı Farfan&Galatasaray flörtü dün Ünal Aysal'ın ağzından resmiyete döküldü. Başkan, “Farfan için girişimimiz oldu. İlgileniyoruz” dedi ve bir anlamda sarı-kırmızılı taraftarlara Schalke'nin Perulu yıldızının transferini müjdeledi.

 

AYSAL: Arda'nın döneceği yer Galatasaray

AMK tam 1 sene önce Aysal'ın çileğinin Arda Turan olduğunu yazmıştı. Başkan bizi şu sözlerle yalanlamadı: “ARDA'YI gönlümüzden silmedik. Bizim evladımız ve döneceği yer Galatasaray. Anlaşma zemini bulursak isteriz.”

AYSAL: Muslera'yı satmayı düşünebiliriz

AMK daha lig bitmeden Manchester United'ın Muslera ile ilgilendiğini yazmıştı, hafta içinde de İngiliz kulübünün 24 milyon euro önerdiğini manşete taşıdık. İşte Aysal'ın yorumu: “İnsafımızı fiyat olarak zorlarlarsa satmayı düşünebiliriz.”

 

AYSAL: Drogba oynayabildiği kadar oynar

AMK 1 sene daha sözleşmesini bulunan Drogba ile 2015'e kadar nikah tazeleneceğini duyurmuştu. Galatasaray Başkanı'nın Fildişili yıldız ile ilgili sözleri şu oldu:

“DROGBA çok çalışkan. Yaşına bakmamak lazım. Oynayabildiği kadar oynar.”

AYSAL: Kerim Frei da listemizde

AMK 1993 doğumlu Türk pasaportlu yıldızın Galatasaray'ın radarına takıldığı daha Kasım ayında yazmıştı. AYSAL dün “Kerim Frei listemizde” demekle yetindi. Sarı-kırmızılı idareciler Fulham'ı ikna etmeye çalışıyor.

BAŞKANDAN İNCİLER…

Aysal, sarı-kırmızılılara transferi olası oyuncular kadar takımdaki isimlerin geleceğine de değindi:

BURAK YILMAZ'A Bana gelmiş yazılı bir teklif yok. UMUT BULUT'A Takıma katmak istiyoruz. WESLEY SNEİJDER'E Ayrılmasına ihtimal vermiyorum. ALBERT RİERA'YA Bırakıp gideceğini sanmıyorum. JOHAN ELMANDER'E Bence kendisine kulüp bulabilir. NORDİN AMRABAT'A Kiralık olarak göndermem.

FATiH TERiM'E  Fatih Terim'in onayı olmadan transfer yapmayız. Florya'da hiçbir yöneticiye ihtiyacı yok.