SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yabancı formülü hazır

Kadrodaki 10 yabancıdan 4’ünün tribüne çıkacak olması F.Bahçe’yi fazla etkilemeyecek. Yönetim, transfer teklifi alan futbolcularını satarak hem kadroyu boşaltacak hem de kasasını dolduracak.

Güncellenme: 08:48, 21/06/2013
Yabancı formülü hazır

TFF'nin önümüzdeki sezondan itibaren yürürlüğe koyacağı 6+4 şeklindeki yabancı uygulaması tüm kulüplerin hesaplarını altüst etti. Kadrosunda 10 yabancı bulunduran ve yeni kural nedeniyle bu oyuncuları elden çıkarmayı planlayan birçok kulüp alıcı bulamadığı için kara kara düşünüyor. Buna karşılık Fenerbahçeli oyunculara teklif yağıyor.

Sarı-lacivertli yönetim, değerini bulan oyuncuyu elden çıkaracak. Bruno Alves, Michal Kadlec ve Samuel Holmen'in transferinden sonra 11 yabancıya sahip olan yönetim, diğer kulüplere oranla daha rahat.

TEKLİFLER RAHATLATIYOR

Moussa Sow, Cristian Baroni, Miroslav Stoch, Milos Krasic, Joseph Yobo, Raul Meireles, Dirk Kuyt gibi isimlere gelen teklifler yönetimi maddi yönden de rahatlatıyor.

Sow ile Baroni'ye İtalya'nın Roma takımı talip. Sow'un Rus ve İngiliz kulüplerinin de listesinde yer aldığı öğrenildi. Krasic'i Sevilla ile Napoli istiyor. Sırp yıldız ayrıca Rus kulüplerinin de yakın takibinde. Miroslav Stoch ile İngiltere'den Southampton ilgileniyor. Meireles'i de Napoli ile anlaşan eski hocası Rafael Benitez kadrosunda görmek istiyor.

İrfan YİRMİBEŞ/AMK