SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Seviye yerlerde

2 hafta önce TFF’nin merkez binasında gerçekleşen zirvede yabancı kontenjanı meselesi konuşuldu. Kulüpler “6+2+2 istiyoruz” dedi, TFF Başkanvekili Ufuk Özerten, İlhan Cavcav’a, “Geçen sene neden kabul ettiniz?” diye sordu. Cavcav’ın Özerten’e yanıtı küfürden ibaretti!

Güncellenme: 08:53, 21/06/2013
Seviye yerlerde

Türkiye’de futbol takımı taraftarları son bir aydır hangi yabancı isimlerin transfer edileceğini konuşurken, yöneticilerin tek gündemi ise takımlardaki yabancı kontenjanı. Kulüpler Birliği son iki toplantıda bu sayı hakkında TFF'ye telkinde bulunmuştu. Hatta 5 Haziran'da İbrahim Hacıosmanoğlu'nun “Bundan sonra toplantılar sadece başkanlar düzeyinde olsun” çıkışıyla akıllarda kalmıştı. O toplantı sonrası 5 kulüp başkanı, aldıkları 6+2+2 kararını iletmek için federasyonun İstinye'deki binasına gitti.

Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav, TFF Başkanı Yıldırım Demirören ve Başkanvekili Ufuk Özerten'e “6+0+4 kulüplere zarar verir. 6+2+2 uygulamasının devamını istiyoruz” dedi. Başkanvekili Ufuk Özerten ise “İlhan abi, bu uygulama geçen seneden belliydi. Neden geçen yıl değil de şimdi itiraz ediyorsunuz” diyerek sitem etti. İlhan Cavcav bir süre duraksadı, sessizlik oldu. Cavcav, Ufuk Özerten'e dönerek, “Ufuk senin a..na k..arım!” dedi.

Bu diyalog kulüp başkanları ile TFF yöneticileri arasında geçen konuşmalardan sadece birkaçı… Futbolun zirvesinde ilişkiler bu küfürlerin edildiği seviyeye kadar düştü. Seviyesizlik en üst noktada. Başkanlarımız ve yöneticilerimiz için futbolun nereye gittiği değil, gelecek sezon kaç yabancı oyuncunun kulübede oturacağı daha önemli bir sorun!

Yayınlanma Tarihi:08:44,