SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

F.Bahçe’de forvet transferinde başa dönüldü… Uzun süre Benfica'nın yıldızı Oscar Cardozo'nun peşinde koşan sarı-lacivertliler noktayı koymaya hazırlanırken önce Portekiz kulübü sonra da Paraguaylı forvet yola taş koydu. F.Bahçe 11 milyon euro bonservis artı 1 milyon euro bonusa anlaştığı Benfica'nın fiyatı yükseltmesinin ardından restini çekti. Başkan Aziz Yıldırım “Bu transfer ya 12 milyon euroya biter ya da biz yokuz” dedi.

F.Bahçe'ye “Evet” diyen Paraguaylı forvet de dün facebook sayfasına “Kalbim Benfica için atıyor. 2013-14 sezonu çok eğlenceli geçecek” sözleriyle Benfica'da kalacağının sinyalini verdi.

KADLEC DE DEVREDE

Bu olumsuz gelişmeler yine de F.Bahçe'nin moralini bozmadı. B planı hazır olan Kanarya, rotasını geçmiş dönemlerde iki kez talip olduğu Stefan Kiessling'e çevirdi. Bayer Leverkusen'den kısa süre önce Kadlec'i renklerine bağlayan Kanarya, Kiessling için bir kez daha Alman ekibinin kapısını çalacak. Kadlec için Leverkusen'e 4.5 milyon euro bonservis ödeyen ve Alman ekibiyle iyi ilişkiler kuran F.Bahçe, Kiessling için de Bundesliga temsilcisine 10 milyon euro önerecek. Eski Leverkusenli, yeni F.Bahçeli Kadlec de Kiessling'in gelmesi için kısa sürede tanıyıp sevdiği Kanarya ile ilgili Alman forvete olumlu referans verecek.

SON KRAL

Stefan Kiessling, 1.91'lik boyuyla Cardozo'yu aratmıyor. Leverkusen'de geçtiğimiz sezon oldukça başarılı olan Alman forvet 25 kez ağları sarsarak ‘krallık tacını' taktı. Oyun yapısı itibariyle hiç de bencil olmayan Kiessling'in 7 de asisti bulunuyor. Leverkusen'in attığı gollerin 32'sinde direkt katkısı olan Kiessling, Bundesliga'da bu sıralamada ilk sırada bulunuyor.