SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kartal’a demir adam

İlhan Cavcav ile Deniz Atalay arasında 20 gün önce 5 milyon eurodan başlayan pazarlıklarda rakam 3.5 milyon euroya kadar indi. Beşiktaş son karar için yeni hocayı bekliyor.

Güncellenme: 08:43, 21/06/2013
Kartal’a demir adam

Beşiktaş savunmaya yapacağı ilk büyük takviyede sona çok yakın. Gençlerbirliği forması altında gösterdiği performansla dikkat çeken ve geçen sezonun Tomas Sivok ile birlikte en golcü savunma oyuncusu olan Aykut Demir, Kara Kartal'ın av sahasında. ‘Komando' lakaplı futbolcu için başkent ekibinin başkanı İlhan Cavcav ile görüşmeleri yürüten yönetici Deniz Atalay, son aşamaya geldi. Trabzonspor'un da istediği oyuncu için kapıyı 5 milyon eurodan açan Cavcav daha sonra 4 milyon euroya inmiş, bu teklif de Beşiktaş cephesinde kabul görmemişti.

GENÇLER STOPER ARIYOR

Geçen sürede Beşiktaş yoneticilerinin kendisine bir teklif yapmaması üzerine sinirlenen İlhan Cavcav'ın son rakamdan 500 bin euro daha indirime gittiği öğrenildi. Yönetici Atalay'a “3.5 milyon euro son rakamdır. Başka indirim olmayacak” haberi gönderdiği belirtildi. Kartal ise bu rakamı kabul edilebilir buldu. Futbol direktörü Önder Özen'in de listesinde yer alan 24 yaşındaki futbolcu Beşiktaş'taki hoca krizinin çözülmesini bekliyor. Siyah-beyazlı takım hocayı belirledikten sonra resmi hamleyi yapacak. Bu arada Gençlerbiliği'nin de Aykut'un ayrılığına karşı harekete geçtiği belirtiliyor. Kırmızı-siyahlı takımın hocası Metin Diyadin'in iki stoper ile görüştüğü kaydediliyor.

Ersoy ÖZDEM / AMK