SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kartal savunmayı yaptı

Siyah-beyazlılar, Nyon'daki UEFA merkezinde Disiplin Kurulu'nun önüne çıktı. Başkan Fikret Orman "Savunmamızı yaptık. Anlatmamız gerekenleri anlattı. Bize bir şey sorulmadı" dedi.

Güncellenme: 22:20, 21/06/2013
Kartal savunmayı yaptı

Beşiktaş’ta herkesin merakla beklediği UEFA duruşması yapıldı. İsviçre'ye giden siyah-beyazlı kurmaylara Fikret Orman başkanlık etti. İsviçreli üç avukatın da yardımını alan Beşiktaş cephesinde savunmayı Orman bizzat kendisi yaptı. Beşiktaş'ın disiplin kuruluna sevkedilmesine neden olan İBB-Beşiktaş Türkiye Kupası finalinin sonucuna etki etmekle suçlanan eski asbaşkan Serdal Adalı ve eski çalıştırıcı Tayfur Havutçu da duruşmada avukatları ile yer aldı.

AKIN’LI ALIN’LI SAVUNMA

Savunma söz konusu maç üzerinden kuruldu. Karşılaşmanın DVD'sini hazırlayan ve disiplin üyelerine izleten Beşiktaş tarafı, şike iddiası yapılan maçın 90 dakikasının 2-2 sonuçlandığını işaret etti. Adalı ve Havutçu'nun transfer vaadiyle anlaştığı iddia edilen İbrahim Akın'ın maçta 1 gol-1 asistle oynadığı, diğer futbolcu İskender Alın'ın da penaltı yaptırdığı üzerinde duruldu. Yine İbrahim Akın'ın oyundan çıkarken hocasına gösterdiği tepki DVD'de yer aldı.

BEŞİKTAŞ ŞİKE YAPMADI

120 dakika sonunda 2-2'lik eşitliğin bozulmadığı maçta Beşiktaş'ın kupayı penaltılarla kazandığı vurgulanırken disiplin komitesine özetle, “Şikeli maçta şike yapan oyuncu 1 gol 1 asist ile oynar mı? Şikeli bir kupa final maçı 2-2 beraberlikle biter mi? Şikeli maçın sonucu uzatmaların sonundaki penaltılarla mı belinlenir?” soruları sorulda ve “Bu maçta şike yoktur. Beşiktaş Kulübü, bileğinin hakkı ile kazanmıştır” görüşü savunuldu. Savunmanın olumlu geçtiği kaydedidi.

Geçtiğimiz pazar günü ikinci kez siyah-beyazlı kulüpte başkanlığa seçilen Fikret Orman, Nyon’daki UEFA merkezi çıkışında konuştu. Serdal Adalı ve Tayfur Havutçu’nun kendi avukatlarıyla birlikte savunmalarını yaptıklarını belirten tecrübeli futbol adamı, “Savunmamızı yaptık. Anlatmamız gerekenleri anlattı. Bize bir şey sorulmadı. UEFA pazartesi günü öğleden sonra kararını açıklayacak. Haklılığımızı anlatmaya çalıştık” diye konuştu.

ADALI: VERİMLİ GEÇTİ

Olağan kongrede Orman’ın karşısına rakip olarak çıkan Adalı da İsviçre’deki savunmasının ardından “Duruşmada Beşiktaş-İBB arasındaki kupa finalini seyrettik. Çok verimli geçtiğini düşünüyorum” açıklamasında bulundu.

Yayınlanma Tarihi:18:50,