SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası’nda Türkiye, C Grubu’ndaki ilk maçında yarın El Salvador ile karşılaşacak.

Hüseyin Avni Aker Stadı’nda saat 21.00’de başlayacak karşılaşmayı Brezilyalı hakem Sandro Ricci yönetecek. Ricci’nin yardımcılıklarını Alessandro Rocha ve Emerson De Carvalho yapacak. Maçın dördüncü hakemi ise Stephane Lannoy olacak.

20 Yaş Altı Milli Takımı’nın mücadele edeceği C Grubu’nda günün diğer maçında ise Kolombiya ile Avustralya karşı karşıya gelecek. Hüseyin Avni Aker Stadı’nda oynanacak karşılaşma saat 18.00’de başlayacak.

Türkiye, FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası’nda en son 22 Haziran 2005’te ikinci turda İspanya ile karşılaşmıştı. 20 Yaş Altı Milli Takımı, bu tarihten tam 8 yıl sonra yine 22 Haziran tarihinde bu kez El Salvador ile yeni bir FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası maçı yapacak.

Şu ana kadar 1993 ve 2005 olmak üzere iki kez bu kupaya katılan Türkiye, oynadığı 7 maçta 1 galibiyet, 1 beraberlik, 5 de yenilgi aldı.

20 Yaş Altı Milli Takımı, organizasyon için son kampına 3 Haziran’da başladı. İlk etap çalışmalarını Fenerbahçe Kulübü’nün Düzce’deki Topuk Yaylası Tesisleri’nde sürdüren milliler, 12-15 Haziran tarihleri arasında ise BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde kamp yaptı. 14 Haziran’da İstanbul’da Paraguay ile hazırlık karşılaşması yapan ay-yıldızlılar, 17 Haziran Pazartesi günü maçlarını oynayacağı Trabzon’a yerleşti.