SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Erdemli Kapalı Spor Salonu’nda yapılan müsabakalarda, Bünyamin Sezer, koparmada 135 kilo kaldırarak altın madalyaya uzandı.

Sezer, böylece Türkiye’ye 17. Akdeniz Oyunları’ndaki ilk madalyasını kazandırdı. Koparmada gümüş madalya 131 kiloyla Mısırlı Ahmet Saad’ın, bronz ise 119 kiloluk kaldırışıyla Fransız Kevin Caesemaeker’in oldu.

Silkmede ise Mısırlı Ahmet Saad 156 kiloyla birincilik elde ederek altın madalyanın sahibi olurken, gümüş madalyayı 151 kiloluk kaldırışıyla Bünyamin Sezer, bronz madalyayı 147 kiloyla Fransız Kevin Caesemaeker kazandı.

Sporculara madalyalarını, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan ile Halter Federasyonu Başkanı Tamer Taşpınar verdi.

Türkiye’ye ilk altın madalyayı getiren Bünyamin Sezer, gazetecilere yaptığı açıklamada, salonu dolduran seyircilerin desteğiyle podyuma çıktığını belirterek,”O an, altın madalyayı almam gerektiğini bir kez daha hissettim. Buraya 2 altın madalya için gelmiştim. Kısmet 1 altın, 1 gümüş oldu. Hislerimi anlatamıyorum. Bu yaşanılması gereken bir duygu, madalyaların devamı gelecek. Ben elimden geleni yaptım. Muhteşem bir seyirci desteği aldım, teşekkür ediyorum.” diye konuştu.