SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş hocasını arıyor

Beşiktaş yeni hocasını bulmak için mekik dokuyor. Semih Usta, Thomas Schaaf için Almanya’ya, Önder Özen ise Zambiya’yı şampiyon yapan Renard için Fransa’ya uçtu. Türkiye’deki ekip ise Sağlam ve Güneş ile temasta.

Güncellenme: 08:46, 21/06/2013
Beşiktaş hocasını arıyor

Yeni sezonda takımı emanet edeceği teknik direktörü henüz belirlemeyen Beşiktaş, dört koldan saldırıyor. Siyah-beyazlıların 1 numaralı hedefi Werder Bremen'den ayrıldıktan sonra hala boşta olan Thomas Schaaf. Schaaf ile son görüşmeyi yapmak üzere Almanya'ya giden sportif direktör Semih Usta, tecrübeli çalıştırıcıya 3 yıllık kontrat ve kulübün planlarını anlatacak. Ancak Schaaf, Beşiktaş'ın tek hedefi değil. Gündeme gelen yeni isim ise oldukça ilginç.

Özen'in adayı Renaard

Alınan bilgilere göre dün Fransa'ya giden futbol direktörü Önder Özen'in görüşeceği teknik adam Zambiya'yı Afrika şampiyonu yapan Herve Renaard. Futbolculuk hayatı sonrası çeşitli Afrika ülkelerinin milli takımlarını çalıştıran Renaard, 2011'de başına geçtiği zayıf Zambiya'yı 2012'de kıtanın 1 numaralı kupasına taşımıştı. Özen'in, “Büyük başarılar yakalamış ya da yakalamaya aday” özelliğine uyan 44 yaşındaki teknik adamın Schaaf'a alternatif olarak tutulduğu belirtiliyor.

Adaylar listesinde iki de Türk hoca var; Ertuğrul Sağlam ve Şenol Güneş… Siyah-beyazlı yöneticiler, Sağlam ile bir süredir temasta. Ancak Bursa'dan sonra takım çalıştırmayan Ertuğrul Sağlam net bir cevap vermiş durumda değil. Bunun nedeni ise Sağlam'ın Antalyaspor ile de masaya oturması ve prensipte “Evet” demesi. Sağlam, tanıdıkları aracılığıyla siyah-beyazlı yönetime, “Antalyaspor'a bir söz verdim. Benim için öncelikli olarak verdiğim söz geçerlidir. Anlaşamazsam sizinle görüşürüm” haberi gönderdi.

Çebi'den doğrulama

Kartal’ın  istediği son isim ise Şenol Güneş. Trabzonspor'un efsanevi futbolcusu ve çalıştırıcısı Beşiktaş'ın teklifini değerlendiriyor. Bu konuda görüşünü aldığımız Beşiktaş İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi de her iki Türk hocayı doğruladı. “Yerli olarak Ertuğrul Sağlam ve Şenol Güneş de listede” diyen Çebi, “Ancak bu konuda şu an net bir şey söylemek için erken” sözleriyle de ağırlığın yabancı hocada olduğunu işaret etti.

Ersoy ÖZDEM/AMK