SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

B planı hazır!

Cimbom, Onur için sözleşmede yazan “7.5 milyon euroya serbest kalır” maddesini kullanmayacak ve Trabzon’la masaya oturacak. Gerekirse 8 milyon euro ödeyip bu transfere noktayı koyacak.

Güncellenme: 08:47, 21/06/2013
B planı hazır!

Selçuk İnan'la başladı her şey… Ardından Ceyhun Gülselam ve Engin Baytar Galatasaraylı oldu. Bu üçlüyü geçen sezon başında Umut Bulut-Burak Yılmaz ikilisi takip etti ve sarı-kırmızılı takımdaki eski Trabzonsporlu sayısı 5'e yükseldi. Yıldızlarını bir bir ezeli rakibine kaptıran bordo-mavililer öfkeliydi, oyunu kuralına göre oynayan Galatasaray ise keyifliydi çünkü Süper Lig'in tek hakimiydi.

Geçen zamanda yönetimler arasında buzlar erimedi ama Türk Telekom Arena'da oynanan son Galatasaray-Trabzonspor maçı öncesi devreye bizzat taraftarlar girdi. Başta Zokora olmak üzere bordo-mavili futbolculara büyük sevgi gösterisinde bulunan sarı-kırmızılı tribünler, dosta düşmana barış mesajı verdi!

ASLAN ONUR’A MECBUR

Futbol Federasyonu'nun salı günü verdiği yabancı sınırı kararı, iki kulübü tekrar karşı karşıya getirdi. 18 kişilik maç kadrosuna sadece 6 yabancı alınacağı gerçeği, Galatasaray'ın Muslera için gelen teklifleri değerlendirmesine neden oldu. Sarı-kırmızılılar, Uruguaylı kalecinin alternatifi olarak Onur Kıvrak'ı belirledi ve bombanın patlaması an meselesi…

Ancak Galatasaray bu kez kalp kırmak istemiyor. Sözleşmede yazan “5 milyon euroya serbest kalır” maddesini kullanarak transfer ettiği Burak Yılmaz gibi Onur'u almayı düşünmüyor. Ünal Aysal ve kurmayları, 7.5 milyon euroya boşa çıkacak 25 yaşındaki kaleci için Trabzonspor'la masaya oturmaya hazırlanıyor.

8 MİLYON EUROYA BİTER

Sarı-kırmızılı kulüp gerekirse 8 milyon euro ödeyecek ve Onur Kıvrak'ın sorunsuz şekilde Galatasaraylı olması sağlanacak. Bir anlamda iki taraf da bu işten karlı çıkacak.

MUSLERA 30 MİLYON EURO

Menajerler aracılığıyla sarı-kırmızılı kulübe haber gönderen Manchester United, Fernando Muslera için 24 milyon euro ödemeye hazır. Ancak Galatasaray Yönetimi'nin tavrı net. Dün İngiliz devinin teklifini değerlendirmeye alan sarı-kırmızılı idareciler, “Muslera gibi bir kaleci çok zor bulunur. 30 milyon euro verirlerse bu iş olur. Zaten 24'ü veren, 30'u da verir” görüşünü belirtti.

MOYES URUGUAYLI’DA ISRARCI

ManU’ya “Hayır” yanıtını veren Galatasaray, İngilizler'in teklifini yenilemesini bekliyor. Alex Ferguson'un yerine göreve gelen David Moyes, 27 yaşındaki Uruguaylı kaleciyi kadrosunda görmeyi çok istiyor.

Bahadır ÇOKİŞLER / AMK