SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Almeida’ya İngiliz kancası

İngiliz basınına göre Everton, Beşiktaş’ın elden çıkartmak istediği golcü oyuncuya talip. Ancak Portekizli’nin sözleşmesindeki maddelere göre siyah-beyazlıların bu işten ciddi bir para kazanması çok zor.

Güncellenme: 08:42, 21/06/2013
Almeida’ya İngiliz kancası

Liverpool şehrinin mavi çocukları Everton, gözünü Beşiktaş'ın beklenen verimi alamadığı Hugo Almeida'ya dikti. Şehrin yerel gazetesi Liverpool Echo'nun haberine göre, David Moyes'in Manchester United'ın başına geçmesi sonrası Everton'u devralan menajer Roberto Martinez, ilk iş olarak takımın hücum gücünü arttırmak için harekete geçti. Önder Özen'in “Almeida için teklifleri değerlendireceğiz” yorumuna yer verilen haberde Martinez'in çok beğendiği Almeida için Beşiktaş'tan bonservis belirlenmesi istendiği belirtildi.

YİNE MENDES OYUNU

2001'de fon yardımıyla 2 milyon euroya transfer edilen Almeida'nın haklarının sadece yüzde 55'i Beşiktaş'ta. Anlaşmanın kapsamı gereği bu satıştan gelecek paranın sadece küçük bir kısmı siyah-beyazlıların kasasına girecek. Menajer Jorge Mendes'in getirdiği oyuncu için Kartal'ın alacağı para cüzzi bir miktarda kalacak.