SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Geçirdiği karaciğer nakli ameliyatının ardından sahalara geri dönen 33 yaşındaki futbolcu, 2000-02 arası formasını giydiği kırmızı-beyazlı kulüple anlaşmaya vardı.

Barcelona’nın sembol isimlerinden olan Eric Abidal son zamanların flaş takımı Monaco’dan teklif aldı ve bu teklife sıcak bakan Fransız yıldız geçtiğimiz günlerde Barcelona’dan ayrılmıştı.

15 Mart 2011 tarihinde kulübü Barcelona, Abidal’in karaciğerinde bir tümör tespit edildiğini ve kanser teşhisi konduğunu açıkladı. Abidal, 17 Mart 2011 tarihinde karaciğerinden ameliyat oldu. Abidal’ın özel hayatın gizliliği konusunda ricası üzerine durumu hakkında başka bir açıklama yapılmadı. 19 Mart günü Getafe ile oynanan karşılaşmada Barcelona taraftarları, Abidal’e desteklerini göstermek için forma numarası olan 22. dakikada bir dakika boyunca alkışla tempo tuttular. 28 Mayıs 2011 tarihinde Manchester United ile oynanan Şampiyonlar Ligi finalinde sahalara dönen futbolcu, bu maça kaptan olarak çıktı ve maç sonunda kupayı ilk kaldıran kişi oldu.