SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

3 yıldız kadroya giremezse maç başına ücret alamayacak. Buna karşılık Fenerbahçe yönetimi de tribündeki futbolculara 7 milyon euro ödeyecek.

Türkiye Futbol Federasyonu Genel Kurulu'nda çıkan karar sonrasında Fenerbahçe'nin yabancı futbolcularını sıkıntı bastı. Maç kadrosuna 6 yabancının yazılabilecek olması ve sözleşmeli 10 oyuncudan 4'ünün tribüne çıkma mecburiyeti, kadroya girme şansı az olan futbolcuları endişelendiriyor.

YILLIK KAZANÇLARI FAZLA

Yönetimin göndermeyi planladığı oyunculardan Milos Krasic, Miroslav Stoch ve Joseph Yobo harıl harıl kulüp arıyor. Fenerbahçe'den yüksek ücret alan bu oyuncular, birçok kulüpten teklif almalarına rağmen yıllık kazançlarının düşük olması nedeniyle köşeye sıkışmış durumdalar.

YOL AYIRIMINA GİRDİLER

Yıldızlar, sözleşme gereği oynamasalar bile yıllık garanti paralarını alacaklar. Buna karşılık forma giyme şansları az bulunduğu için oynayabilecekleri kulüpleri tercih etme durumundalar. Ayrıca bu oyuncular kadroya giremedikleri takdirde maç başı ücretlerini de kazanamayacakları için yol ayrımına girdiler.

TRİBÜNE SERVET ÖDENECEK

Bir başka sıkıntı da Fenerbahçe kulübünün kapısında. Yönetim, sözleşme imzaladığı bu oyuncuların başka kulübe gidememesi durumunda tribünde oturan oyunculara astronomik ücretler ödemek zorunda kalacak. Milos Krasic, Miroslav Stoch ve Joseph Yobo kadroya giremese de yılda yaklaşık 7 milyon euro garanti para alacak.

İrfan YİRMİBEŞ/AMK