SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Futbol Genel Direktörü Ünal Karaman, “Sözle futbolcu vermeyiz. İsteyen varsa yazılı belge getirsin” dedi. Trabzonspor’dan alacaklarının ödenmesini isteyen Fildişi Sahilli futbolcu Didier Zokora’nın, bir taraftan da Suudi Arabistan’ın Al Hilal takımı ile görüşmeleri sürüyor. Bordo-mavili takımdan yılda 1.6 milyon Euro kazanan oyuncunun, Al Hilal takımı ile daha fazlası için el sıkıştığı, bu yüzden kulüpten bonservisinde kolaylık sağlamasını istediği öğrenildi. Trabzonspor’un ise hem yeni uygulamaya giren yabancı kontenjanı, hem de yıllık ücreti nedeniyle Zokora’yı göndermeyi düşündüğü belirtildi. Futbol Genel Direktörü Ünal Karaman ise, “Sözle gelen hiçbir teklife futbolcu vermeyiz. Eğer oyuncularımızı isteyen varsa bize yazılı belge getirsin. Gereken cevabı anında veririz” şeklinde konuştu. Arap kulübün de Zokora için Trabzonspor kulübüne henüz resmi bir teklifte bulunmadığı ifade edildi.

MUSTAFA AKÇAY VE EKİBİ SAĞLIK KONTROLÜNDEN GEÇTİ

Trabzonspor Teknik Direktörü Mustafa Akçay, yardımcılarından Hami Mandıralı, Turgay Karslı ve kaleci antrenörü Alper Boğuşlu, Trabzon Yıldızlı Güven Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçti. Bordo – mavili futbolcularında gruplar halinde aynı hastanede kontrolden geçeceği açıklandı. Trabzonspor’un Davraz kampı programı da kesinleşti. Buna göre bordo – mavililer 27 Haziran’da Davraz’da kampa girecek ve 11 Temmuz’da Trabzon’a dönecek.

1461 TRABZON’DAN 4 FUTBOLCU KAMPA KATILACAK

Kadrodaki şişkinlik nedeniyle 1461 Trabzon’dan sadece Fatih, Abdülkadir, Caner ve Yusuf’u Davraz kampına getireceği öğrenilen ve bu futbolcuların performanslarına göre hareket edecek olan teknik direktör Akçay’ın, Göksu, Mehmet Sıddık, Mustafa Tiryaki ve Kadir Keleş’in ise kadro derinliği içerisinde kaybolmasını istemediği belirtildi. Bu nedenle 4 futbolcuyu kadro boşalırsa alacak olan Akçay’ın aksi takdirde bu oyuncuları devre arasına Trabzonspor’a kazandırmak istediği öğrenildi. Bordo – mavili takımın eski teknik direktörü Tolunay Kafkas’ta, 1461 Trabzon’dan aynı 4 futbolcuyu kampa getireceklerini açıklamıştı.

ABDULLAH KARMİL’E UZATMA FORMÜLÜ

Trabzonspor, sözleşmesi sona eren Abdullah Karmil ile yeniden masaya oturacak. Süper Lig’den ve Bank Asya’dan bir çok takımın istediği futbolcuyu elinden kaçırmak istemeyen bordo – mavili yönetim, 25 yaşındaki oyuncunun sözleşmesini uzatıp kiralık olarak başka takıma verilebileceği öğrenildi. Abdullah Karmil’in de bordo – mavili takımın sözleşme uzatma teklifine sıcak baktığı ve imzaların birkaç gün içerisinde atılabileceği öğrenildi.

HENRIQUE VE ALANZINHO’NUN TATİL KEYFİ

Trabzonspor’un Brezilyalı futbolcuları Paulo Henrique ve Alanzinho, birlikte tatil yapıyor. Sezonun yorgunluğunu ülkelerinde yaptıkları tatille atmaya çalışan iki futbolcu, sosyal medya üzerinden de fotoğraflar paylaşıyor. İkilinin özellikle plajda futbol fotoğrafları, taraftarlar tarafından da paylaşıldı. Bordo-mavili taraftarların yorumlarında, “Kumsaldaki performansınızı, çimlerde de bekliyoruz” ifadelerini kullanmaları dikkat çekti.