SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mısır Futbol Federasyonu tarafından resmi sitede yapılan açıklamada, “El-Ehli ve Zemalik takımlarının taraftarlarının seyircisiz maç kararına rağmen sahayı basacaklarına dair yaptıkları tehditler ve güvenlik güçlerinin sahaların emniyeti sağlamayı reddetmesi sebebiyle ligdeki 8 maç, belirsiz bir tarihe ertelendi” ifadesi kullanıldı.

Mısır Spor Bakanlığı, El-Ehli, Zemalik ve El-İsmaili takımlarının mart ve nisan ayındaki maçlarında arbede yaşanması, taraftarların tribünlerdeki sandalyeleri kırması ve çatışmalar meydana gelmesi nedeniyle söz konusu takımların maçlarının seyircisiz oynanmasına karar vermişti.

Mısır’ın El-Ehli futbol takımını destekleyen ”Kızıl Şeytanlar” Ultras taraftar grubu, bu sabah yaptığı açıklamada, cuma günü oynanması beklenen maçta takımlarını desteklemekten alı koyulamayacaklarını, maçın oynanacağı sahayı basacaklarını belirtmişti.

Zemalik takımını destekleyen “Beyaz Şövalyeler” Ultras taraftar grubu ise Bakanlığın yasağı kaldırmaması halinde yasağı delerek Zemalik’in maçlarını basmakla tehdit etmişti.