SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Madrid şov yapacak

İspanyol As gazetesi, eflatun-beyazlıların temmuz ayı içerisinde Isco ve Gareth Bale’in transferine nokta koymayı planladığını yazdı. Teknik direktör sorunu da Ancelotti ile çözülecek.

Güncellenme: 10:15, 20/06/2013
Madrid şov yapacak

Jose Mourinho ile yollarını ayıran ve yeni bir yapılanma içerisine giren Real Madrid'de yönetimin transfer konusundaki suskunluğu taraftarları oldukça tedirgin ediyordu. Ancak kulübe yakınlığıyla bilinen As gazetesinin haberi, eflatun-beyazlıların yüreğine su serpti. Los Galacticos'un önümüzdeki temmuz ayı içerisinde üst üste iki bomba patlatarak, gündeme oturmayı planladığı iddia edildi.

Özellikle Barcelona'nın Neymar'ı alması sonrası transferde psikolojik üstünlüğü rakibine kaptırmakla eleştirilen Real'in öncelikli iki hedefinin Malaga'lı Isco ile Tottenham'dan Bale olduğu belirtildi. İspanya Ümit Milli Takımı ile yıldızı parlayan Isco'yu eski hocası Pellegrini, Manchester City'e götürmeye uğraşıyor. Ama İspanya'dan ayrılmak istemeyen genç yıldız ve babasıyla sürekli görüşen Zidane'ın bu oyuncuyu ikna etme aşamasına geldiği kaydedildi. Yönetimin de 30 milyon euroluk serbest kalma bedeline olur verdiği bildirildi. Gareth Bale için de PSG ve M.United ile yarışan Real Madrid'in Galli yıldızın 80 milyon euroluk bedelini indirmek için çabaladığı açıklandı. Başkan Florentino Perez'in iki yıldızı Temmuz ayında Bernabeu'ya çıkarıp, taraftarın gönlünü almayı düşündüğü ifade edildi.

İLKAY 2014’E KALDI

Teknik direktörlük görevi için Carlo Ancelotti konusunda mutlu sona çok yaklaşan Los Galacticos'ta transfer çalışmalarının da bu yönde sürdüğü açıklandı. Dortmund ile sözleşmesi süren İlkay Gündoğan için bastıran Real Madrid'in bu transfere 2014 yılında nokta koymayı amaçladığı iddia edildi. Marca gazetesi, Alman ekibinin bırakmamakta direttiği Türk asıllı yıldızın gelecek sezon Real forması giyeceğini yazdı.