SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Metalist Kharkiv'den ayrılması beklenen Jaja'nın kendilerine haber yolladığını doğrulayan Çakıroğlu, “Taraftarımız onu, o da Trabzon'a gelmeyi çok istiyor. Büyük ihtimalle bu transfer gerçekleşecek” dedi.

Yeni teknik direktör Mustafa Reşit Akçay'ın talimatları doğrultusunda transfer çalışmalarını sürdüren Trabzonspor, özellikle hücum hattında forma giyen futbolculara odaklanmıştı. Yönetim, Eneramo ve Gekas için çabalarken taraftarın tercihi ise belliydi. Bordo-mavililer, unutulmaz 2010-11 sezonunda bordo-mavili formayı giyen Jaja Coelho'nun geri gelmesini istiyordu. Bilindiği gibi Jaja, şu anda Ukrayna'nın Metalist Kharkiv takımında futbol hayatını sürdürüyor. Ancak sambacı, kulübünden ayrılmak istediğini dile getirdi. Jaja bununla da kalmadı, gönlündeki takımın Trabzonspor olduğunu açıkladı.

EN KÖTÜ KİRALANACAK

Bu gelişmeler taraftarları harekete geçirmeye yetti. Bordo-mavililer, sanal alemde adeta “Jaja geri gelsin” kampanyası başlattı. Taraftarın arzusuna rağmen Trabzonspor, Jaja'ya soğuk gözüküyordu. Ancak başkan yardımcısı Sebahattin Çakıroğlu'ndan gelen son açıklamalar, Trabzonlular'ı coşturdu. Jaja ile görüştüklerini doğrulayan Çakıroğlu, “Geçmişte bize büyük katkısı olmuştu. Taraftarımız onu, o da Trabzon'a gelmeyi çok istiyor. Büyük ihtimalle bu transfer gerçekleşecek” dedi. Brezilyalı yıldızın bonservisiyle olmasa da kiralık olarak Karadeniz ekibine kazandırılması bekleniyor.