SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye’de 19’uncusu düzenlenecek FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası’na 7 kent ev sahipliği yapacak.

Toplam 6 grupta 24 takımın katılımıyla gerçekleştirilecek ve 13 Temmuz Cumartesi günü oynanacak finalle sona erecek şampiyona, İstanbul, Bursa, Kayseri, Antalya, Gaziantep,Trabzon ve Rize de yapılacak.

İstanbul’da Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena, Bursa’da Atatürk Stadı, Antalya’da Akdeniz Üniversitesi Stadı, Gaziantep’te Kamil Ocak Stadı, Trabzon’da Hüseyin Avni Aker Stadı, Rize’de Yeni Rize Şehir Stadı organizasyonun ev sahibi olacak.

İstanbul, 11 maça sahne olacak

Toplam 52 maça sahne olacak Dünya Kupası’nda İstanbul, 11 karşılaşmayla başı çekiyor. A Grubu maçlarının oynanacağı İstanbul, çeyrek final, üçüncülük ve final maçlarına da ev sahipliği yapacak. Bursa, 9 maçla ikinci sırada yer alırken, Kayseri ve Gaziantep’te 8’er, Antalya’da 7, Trabzon’da 6, Rize’de ise 3 maç oynanacak. Organizasyonun yarı final karşılaşmaları, Bursa ve Trabzon’da gerçekleştirilecek Türkiye, Trabzon ve Rize’de oynayacak

20 Yaş Altı Milli Futbol Takımı, grup maçlarını Trabzon ve Rize’de oynayacak. C Grubu’nda yer alan milliler, ilk maçını 22 Haziran Cumartesi günü saat 21.00’de El Salvador ile Trabzon’da yapacak. Milliler, ikinci maçında 25 Haziran Salı günü saat 21.00’de Rize’de Kolombiya karşısına çıkacak. Ay-yıldızlılar, grubun son maçında 28 Haziran Cuma günü Trabzon’da Avustralya ile mücadele edecek.