SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Batuhan transferine rağmen golcü aramaya devam eden Trabzonspor'un gözdesini Mustafa Reşit Akçay dile getirdi: Eneramo!

Akçay, “Eneramo ile ilgileniyoruz. Ama elimizdeki yabancı oyuncuların hiçbirini satmadan yenisini alamayız” dedi. Bonservisi elinde olmasına rağmen başka bir kulübe imza atmayan Eneramo'nun da bordo-mavilileri beklediği kaydedildi.

Fırtına'nın ilk transferi, Batuhan Karadeniz oldu. 22 yaşındaki oyuncu 6 aydır top oynamasa da teknik direktör Mustafa Reşit Akçay'ın ısrarıyla kadroya katıldı. Ancak Karadeniz ekibi, Batuhan'ın gelişine rağmen golcü arayışına devam ediyor. Bordo-mavililerin esas gözdesinin Sivasspor ile olan sözleşmesi sona eren Michael Eneramo olduğu söyleniyordu. Nijeryalı golcü ve Trabzonspor arasındaki flört, medya organlarına da yansıyordu. Nihayet Akçay da söylentileri doğruladı.

KONTENJAN BİR BOŞALSIN…

Tecrübeli teknik adam, “Eneramo ile ilgileniyoruz. Jaja da gündemimizde olan bir futbolcu. Ancak mevcut yabancılarımızdan birini bile satmadan, yeni bir yabancı alamayız. Bildiğiniz gibi 12 yabancıya sahibiz. Kontenjanın boşalması gerekiyor. Oyuncularımıza teklifler geldiği iddia ediliyor ama henüz resmi bir teklif yok. Beklemedeyiz” diye konuştu. Diğer yandan bonservisi elinde olmasına rağmen hala başka bir kulübe imza atmayan Eneramo'nun da bordo-mavilileri beklediği kaydedildi. Yönetimin Nijeryalı yıldıza, “Seni mutlaka alacağız. Biraz sabret” mesajını yolladığı belirtildi.