SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş Futbol Direktörü Önder Özen Süleyman Hurma’ya nezaket olarak, “Prosinecki’yi yeni sezonda takımın başında görmek istiyoruz” dedi. Hurma, “İzin vermiyoruz” yanıtını verdi, ama Beşiktaş işi çoktan bitirmişti.

Beşiktaş ile Kayserispor arasında tam buzlar erimiş, iki kulüp barış çubuğunu üflemişti. Ancak transfer döneminin açılmasıyla birlikte iki kulüp arasında yine soğuk rüzgarlar esmeye başladı. En somut gelişme, önceki gece yaşandı. Futbol Direktörü Önder Özen, Kayserispor Genel Menajeri Süleyman Hurma’ya telefonla ulaştı. Nezaket olarak öncelikle kendileriyle görüşmek istediğini belirten Özen, Prosinecki’yi istediklerini resmen dile getirdi. Hurma’nın yanıtı oldukça ilginç oldu.

HURMA SERT ÇIKTI

Daha önce Mehmet Topuz transferinde Beşiktaş’ın karşısına çıkan Hurma, tepki dolu bir yanıt verdi. Hurma, “Haftalardır hoca arıyorsunuz. Bula bula Prosinecki’yi mi buldunuz? Rica ediyorum, hocamızla görüşmeyin” dedi. Bu sözler üzerine Özen şaşkına döndü.

HOCA DA GİTMEK İSTEDİ

Prosinecki’yle de telefonda görüşen Hurma’nın, Hırvat hocanın da ayrılık kararı üzerine iyice sinirlendiği ortaya çıktı. “Kayserispor’da güzel günler geçirdim. Kimseyi üzmek niyetinde değilim, sizi ikna edeceğim” diyen Prosinecki’ye de Hurma’nın çıkıştığı kaydedildi. Dün İstanbul’a gelen Prosinecki’nin iki gün içerisinde Beşiktaş’ın yeni teknik direktörü olarak açıklanması bekleniyor.

Alican ESENCİ/AMK