SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Rusya’nın Rubin Kazan takımı, Kartal’ın gurbetçi yıldızı için 6 milyon euroyu gözden çıkardı. Ancak Beşiktaş bu öneriyi, ‘Büyük hedeflerimiz var’ yanıtıyla geri çevirdi.

Feda senesini geride bırakan Beşiktaş, yeni sezon öncesinde oyuncu satmaktan çok kadroyu güçlendirmeye bakıyor… Siyah-beyazlılar, gelen cazip teklifleri geri çeviriyor. Bu durumun son örneği, dün yaşandı. Sezon başında Kaiserslautern’den 1 milyon euro karşılığında transfer edilen Olcay Şahan’a, Rusya’nın Rubin Kazan kulübü, tam 6 milyon euroluk ‘çılgın’ bir teklif yaptı. Ancak yabancı kısıtlamasını da gözönünde bulunduran Beşiktaş Yönetimi, Olcay’a gelen bu cazip öneriyi hiç düşünmeden geri çevirdi.

GEÇEN SEZON 11 GOL ATTI

Yeni sezonda ciddi hedeflerinin bulunduğunu belirten siyah-beyazlı idareciler, gurbetçi oyuncuyu satmak istemediğini dile getirdiler. Başarılı oyuncu da Beşiktaş'ta çok mutlu olduğunu her fırsatta ifade ediyor ve ayrılmayı düşünmüyor. Olcay Şahan, geçen sezon Süper Lig'de kaydettiği 11 golle siyah-beyazlı takımın en skorer yerli oyuncusu unvanını almıştı.

 Sadi Kemal YAŞAR/AMK