SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Seçim sürecinde birçok şey konuşuldu. 150 milyon dolar kredi, transferler, Emirates'le yapılan anlaşma, altyapıya sponsorluk gibi. Seçim döneminde rakibimiz olan aday ve onun arkadaşlarından somut şeyler bekliyoruz. Beşiktaş'ın menfaatine olacak her türlü çalışmaya hiçbir ego ya da kapris yapmadan katılırız. Eğerilerleyen günlerde bu konuda bize somut bir şey gelirse bunu açıklarız ama tersi olursa bunu da açıklarız.”

Teknik Direktör Konusu

“Bizim bir futbol organizasyonumuz var. Tüm görüşmeleri Futbol Genel Direktörümüz Önder Özen yürütüyor. Bize teknik direktör konusunda bir rapor sunuldu. Prosinecki ismi de bu raporda yazıyordu. Biz çalışan bir hocayla görüşmedik. Seçimin ertesi günü Kayserispor başkanının telefonuma gönderdiği mesajı gazetecilere de göndermesini yakışıksız buldum. Bize Beşiktaşlılık duruşundan bahseden birisinin bu tarz bir hareket yapması şık olmadı. Bizim bu isimle ilgili etik dışı bir hareketimiz olmamıştır. İşini iyi yapan insanları talep edenler olabilir ama kimsenin işini bozmaya çalıştığımız gibi bir durum yoktur. Prosinecki ismi gündemimizde değildir. Teknik direktör konusu haftasonuna kadar netlik kazanır ve gerekli açıklamaları Önder Özen yapar. Takımın toplanmasına daha var. Acele davranmak istemiyoruz.”

UEFA süreci

“Beşiktaş kulübüne gelmiş herhangi bir ceza yok sadece ceza istemiyle açılmış bir soruşturma var. Buguün UEFA'ya yazılı savunmamız gönderdik. Cuma günü saat 15:00'te duruşma gerçekleşecek. Hepimiz o duruşmaya katılacağız. Beşiktaş'ın bu tarz konularla anılmasından duyduğumuz rahatsızlığı kamuoyuna bildirdik. Savunmanın içeriğine girmek istemiyorum. Gönlümüz rahat. Beşiktaş, Türkiye Futbol Federasyonu'nun bütün kurulları tarafından suçsuz bulunmuştur. Fenerbahçe ile dava süreçlerimiz birbirinden farklıdır. Aziz Yıldırım'la birkaç görüşmem oldu ama bunlar temenniden ibaretti. Bu konuda fazla konuşup dava sürecini etkilemememiz lazım.”

Maçlar İstanbul’da oynanacak

“Beşiktaş, bugünden yarına yönetilmiyor. Bazı stratejilerimiz var. Açıklanması gereken şeyler günü gelince açıklanır. Ay sonunda hangi statta oynayacağımızı açıklarız. Her maçı farklı şehirde oynama düşüncesi başta güzel gibi gözükse de uygulaması zor bir düşünce. Oyuncularımızın aileleri var, tesisler İstanbul'da. O nedenle bu fikir uygulaması zor bir fikir. Rakiplerimize gore gelir farkımız var. Bunu kapatmak için stadımızı bir an evvel yapmamız lazım. Bizim de stat gelirine ihtiyacımız var.”

Kart 1903 Projesi

“Hep olumsuzluklar üzerine konuşuyoruz. Bence bu proje çok doğru ve güzel bir proje. Burada maddi kazançtan çok Beşiktaşlıların kulübe olan aidiyet duygularını artırmayı amaçlıyoruz. Anlaşma gereği biz herhangi bir harcama yapmıyoruz. Bütün masrafları firma karşılıyor. Bu projeyi doğru anlatamadık bu nedenle önümüzdeki günlerde tekrar bir lansman yapmayı düşünüyoruz.”

‘Transferde aceleci değiliz’

“Biz pazarlamaya yönelik çalışma yapmayız. İnsanların beklediği sahada oynayacak ve rakiplerini yenecek bir takımdır. Beşiktaş UEFA Kupası'nda oynayacak. Aceleci değiliz. İşin içine Beşiktaş girince fiyatlar yükseliyor. Transfer yapmak için yapmayız. Sahada iyi işler yapacak doğru isimleri kadroya katacağız. Futbolla alakalı açıklamaları bundan sonra bizden değil Önder Özen'den duyacaksınız. Biz sadece ilkesel olarak konuşma yaparız sadece. Takımdaki ücret dengesini bozmayacak isimlerle çalışacağız. Futbolda kesin laflar söylemek kolaydır ama onları uygulamak zordur. Neyin ne olacağı belli olsa futbol bu kadar ilgi çekmezdi Önder Özen'e güveniyoruz ve destek veriyoruz. Başarılı olacağına inanıyoruz. Rica ediyorum nasıl olmayacağını değil nasıl olacağını konuşalım. Bizler sorumluluk sahibi yetki sahibi amatör insanlarız. Bu işin profosyonelce yapılması gerektiğini düşünüyoruz. Yalan yanlış haberlerin yapılmasına karşıyım. Bundan sonra bilgilerin tek adresi Önder Özen'dir. Gerekli açıklamaları o yapacaktır. İbrahim Toraman sevdiğimiz bir oyuncudur. Kendisi imzayı attıysa Ümraniye'ye de gelecektir.”

Sponsorluk konusu

“Vodafone ile 20 Temmuz'a kadar ana sözleşmeyi imzalayacağız. Rakiplerimiz de projeler ortaya koydu. Onlardan da açıklama bekliyoruz. Yaptıkları bir anlaşma varsa ve Beşiktaş menfaatine uygunsa gerekeni yapmaya hazırız.”

Yayınlanma Tarihi:15:37,