SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İşte Holmen gerçeği

Fenerbahçe'deki gerek orta sahadaki futbolcu kalabalığı gerekse de yabancı futbolcu fazlalığına rağmen kadroya katılan Samuel Holmen'in transferinde önemli bir detay ortaya çıktı.

Güncellenme: 13:51, 19/06/2013
İşte Holmen gerçeği

Başkan Yıldırım’ın, Kocaman’a “Ben dünya yıldızı diyorum sen hala Holmen” diyerek istemediği ve iplerin kopmasına neden olan İsveçli oyuncuyu kadrosuna katmasının altında futbolcunun F.Bahçe’yi tehdit etmesinin yattığı ortaya çıktı

Samuel Holmen F.Bahçe’nin kadrosundaki 11. yabancı olarak dün imzayı attı… Başkan Aziz Yıldırım’dan sonra transferde imza yetkisine sahip olan teknik direktör Aykut Kocaman, sezon sonunda İBB’de forma giyen Samuel Holmen’le ön protokol yapmıştı. Kocaman ile Yıldırım arasında 28 Mayıs’ta gerçekleşen transfer zirvesinde ise Holmen ismi iplerin kopmasına neden olmuştu. Başkan Yıldırım, Holmen’in transferine “Ben dünya yıldızı diyorum siz Holmen” diyerek tepki göstermişti. Kocaman’ın istifasından sonra ise İsviçreli oyuncunun adı bir daha gündeme gelmemişti. Ancak Holmen ve menajeri, “Biz imza attık. Eğer transfer olmazsa sizi FİFA ve UEFA’ya şikayet ederiz” deyince zaten UEFA ile sıkıntıları olan yönetim bu transferi açıklamak zorunda kaldı.

1.3 MİLYON EURO GARANTİ ÜCRET ALACAK

Holmen dün önce sağlık kontrolünden geçti, ardından da 3 yıllık imza attı. Sezon başına 1.3 milyon garanti ve maç başına 15 bin Euro alacak olan İsveçli oyuncu, “Transferin sonuçlanması için uzun zamandır bekliyorum. Çok iyi 3 yıl geçireceğime inanıyorum” dedi. Orta sahadaki oyuncu çokluğu için “F.Bahçe gibi bir takımda bu normal. Formayı kapmak için elimden geleni yapacağım” ifadesini kullanan Holmen sarı-lacivertli tribünlerin önünde oynayacağı için heyecanlı olduğunu da söyledi.

KULÜBÜ GEZDİ

Alves ve Kadlec de olduğu gibi Holmen’in de sağlık kontrolü 3 saat sürdü. İsveçli oyuncu kulüp binasında Fenerbahçe CEO’su Hasan Yılmaz’la birlikte 3 yıllık imza attıktan sonra sarı-lacivertli kulübü gezdi.

Sabah