SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Başlama vuruşu onun!

FIFA Başkanı Blatter, Türkiye'nin ev sahipliğinde düzenlenecek FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası'nın resmi açılışına katılıp başlama vuruşunu yapacak.

Güncellenme: 21:20, 19/06/2013
Başlama vuruşu onun!

Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA) Başkanı Joseph Sepp Blatter, Türkiye’nin ev sahipliğinde 21 Haziran-13 Temmuz’da düzenlenecek FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası’nın resmi açılışına katılıp başlama vuruşunu yapacak.

FIFA’dan yapılan açıklamaya göre, resmi açılışa katılacak Blatter, 21 Haziran Cuma günü Kayseri’de Küba ile Kore Cumhuriyeti arasında oynanacak turnuvanın açılış maçı ile Nijerya-Portekiz karşılaşmasını da izleyecek.

Türkiye’yi ziyaretiyle ilgili açıklama yapan Blatter, 20 Yaş Altı Dünya Kupası’nın, FIFA’nın en eski ikinci turnuvası olduğunu belirterek, “24 takımın mücadele ettiği bu turnuvada, geleceğin futbol yıldızlarının ortaya çıktığını görürüz. FIFA Başkanı olarak, ben de karşılaşmalar başladığı zaman Türkiye’de olmayı önemli görüyorum” ifadelerini kullandı.

Blatter’in, Türkiye’deki programının ardından 2013 FIFA Konfederasyonlar Kupası’nın son haftasını takip etmek üzere Brezilya’ya döneceği belirtildi.