SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İstanbul, Antalya, Bursa, Kayseri, Gaziantep, Trabzon ve Rize’de gerçekleştirilecek şampiyonada, FIFA kokartlı Türk hakem Cüneyt Çakır da düdük çalacak. Çakır’ın yanı sıra yardımcı hakemler Bahattin Duran ile Tarık Ongun organizasyonda görev yapacak.

Dünya Kupası’na en çok Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA) hakem verirken, Güney Amerika Futbol Federasyonu (COMNEBOL) da bu alanda ikinci sırada yer aldı. UEFA 8 hakem, 16 yardımcı hakem, COMNEBOL ise 5 hakem, 10 yardımcı hakemle kupada temsil edilecek.

Bu arada Türk asıllı Hakan Anaz, Avustralya adına yardımcı hakem olarak organizasyonda yer alacak.

HAKEMLER

FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası’nda düdük çalacak hakemler şunlar:

UEFA (Avrupa Futbol Federasyonları Birliği): Cüneyt Çakır (Türkiye), Jonas Eriksson (İsveç), Viktor Kassai (Macaristan), Stephane Lannoy (Fransa), Milorad Mazic (Sırbistan), Nicola Rizzoli (İtalya), Damir Skomina (Slovenya), Alberto Undiano (İspanya)

AFC (Asya Futbol Konfederasyonu): Alireza Faghani (İran), Nawaf Shukralla (Bahreyn), Benjamin Williams (Avustralya)

CAF (Afrika Futbol Konfederasyonu): Neant Alioum (Kamerun), Noumandiez Doue (Fildişi Sahili), Bakary Gassama (Gambiya)

CONCACAF (Orta-Kuzey Amerika ve Karayipler Futbol Konfederasyonu): Roberto Garcia (Meksika), Walter Lopez (Guatemala), Roberto Moreno (Panama)

CONMEBOL (Güney Amerika Futbol Konfederasyonu): Antonio Arias (Paraguay), Victor Carrillo (Peru), Wilmar Roldan (Kolombiya), Sandro Ricci (Brezilya), Carlos Vera (Ekvador)

OFC (Okyanusya Futbol Konfederasyonu): Peter O’Leary (Yeni Zelanda).

YARDIMCI HAKEMLER

Dünya Kupası’nda görev yapacak yardımcı hakemlerin isimleri ise şöyle:

UEFA (Avrupa Futbol Federasyonları Birliği): Bahattin Duran, Tarık Ongun (Türkiye), Mathias Klasenius, Daniel Waernmark (İsveç), Gabor Eros, Gyorgy Ring (Macaristan), Frederic Cano, Michael Annonier (Fransa), Milovan Ristic, Dalibor Djurdjevic (Sırbistan), Renato Faverani, Andrea Stefani (İtalya), Matej Zunic, Bojan Ul (Slovenya), Raul Cabanero, Roberto Diaz (İspanya)

AFC (Asya Futbol Konfederasyonu): Hassan Kamranifar, Reza Sokhandan (İran), Yaser Tulefat, Ebrahim Saleh (Bahreyn), Matthew Cream, Hakan Anaz (Avustralya)

CAF (Afrika Futbol Konfederasyonu): Evarist Menkouande (Kamerun), Peter Edibi (Nijerya), Songuifolo (Fildişi Sahili), Jean Claude Birumushahu (Burundi), Angesom Ogbamariam (Eritre), Felicien Kabanda (Rwanda)

CONCACAF (Orta-Kuzey Amerika ve Karayipler Futbol Konfederasyonu): Jose Luiz Camargo, Alberto Morin (Meksika), Leonel Leal (Kurasao), Gerson Lopez (Guatemala), Daniel Williamson (Panama), Keytzel Corrales (Nikaragua)

CONMEBOL (Güney Amerika Futbol Konfederasyonu): Rodney Aquino, Carlos Caceres (Paraguay), Jonny Bossio, Cesar Escano (Peru), Humberto Clavijo, Eduardo Diaz (Kolombiya), Alessandro Rocha, Emerson De Carvalho (Brezilya), Christian Lescano, Byeon Romero (Ekvador)

OFC (Okyanusya Futbol Konfederasyonu): Hendrik Jan Hintz (Yeni Zelanda), Ravinesh Kumar (Fiji).