SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İlk 11'ine yerli takviye düşünen Fatih Terim'in gönlünde yatan ‘Aslan' Gökhan İnler. Türk pasaportlu oyuncu için 8 milyon euro gözden çıkarıldı, Napoli'ye baskı başladı…

6+4 şeklindeki yabancı sınırı, Galatasaray'ın bu transfer dönemindeki stratejisinde önemli rol oynadı. Atanı Drogba, tutanı Muslera olan sarı-kırmızılılar, Eboue-Dany-Riera üçlüsünün şans bulduğu savunmasına ilk takviyeyi Chedjou ile yaptı. Kontenjan yüzünden Melo'yu beklemeye alan Cimbom, Selçuk'un yanına yerli bir takviye düşünüyor ve gündemdeki ismi herkes biliyor: Gökhan İnler!

 GÖKHAN TAMAM, SIRA NAPOLİ’DE

Napoli’den kopma noktasına gelen Türk pasaportlu oyuncu için girişimlerini sürdüren sarı-kırmızılılar büyük aşama kaydetti. Gökhan İnler'e, İtalya'da kazandığı paranın iki katı teklif edildi. Gökhan, sezon başına 3 milyon eurodan uzun süreli sözleşmeye “Evet” dedi. Sıra kulübünü ikna etmeye geldi.

4 MİLYON EURO FARK KALDI… 

Menajerler aracılığıyla Napoli'nin kapısını çalan Galatasaray, 8 milyon euro önerdi. İtalyan ekibi, 3 yıl daha sözleşmesinin bulunduğu Gökhan için 12 milyon euro istedi. Fatih Terim bu transferde ısrarcı ve sarı-kırmızılı idareciler Napoli'ye baskıya başladı. Son formül olarak Melo'da yaşandığı gibi 29 yaşındaki oyuncunun satın alma opsiyonuyla kiralanması söz konusu.

Bahadır ÇOKİŞLER/AMK

Yayınlanma Tarihi:08:38,