SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İkisi bir arada

Siyah-beyazlı kulüp F.Bahçe’den sonra G.Saray ile de anlaştı. Saracoğlu ve TT Arena’yı dönüşümlü kullanacak Kara Kartal, Avrupa ve kupa maçlarını Olimpiyat’ta oynayacak.

Güncellenme: 08:41, 18/06/2013
İkisi bir arada

Yeni İnönü Stadı için kazmayı vuran Beşiktaş'ın önündeki en büyük sorunlardan biri de yeni sezonda maçların nerede oynanacağı idi. Hem taraftarlar hem de camia bu sorunu gidermek için uzun süredir uğraş veriyordu. İşte bu konuda ilginç bir gelişme yaşandı. Kongre öncesinde ezeli rakipleri ile bir araya gelen başkan Fikret Orman Beşiktaş'ın 1 sezon için kullanacağı statları belirledi. Gezi Parkı direnişi esnasında 3 büyükler ve taraftarlar arasındaki ılımlı havayı değerlendiren Beşiktaş ezeli rakipleri ile anlaştı. Fenerbahçe cephesi ile daha önce el sıkışan siyah-beyazlı yönetim geçtiğimiz günlerde Galatasaray ile de mutabakat sağladı.

DERBİLER DE OLİMPİYAT’TA

Yapılan anlaşmalara göre siyah-beyazlılar bir hafta Şükrü Saracoğlu'nda, bir hafta da Türk Telekom Arena'da oynayacak. Protokollerin duyurulması için G.Saray'ın 20 Haziran'daki kongresi bekleniyor. Yaklaşan seçim öncesi kongre üyelerini rahatsız etmemek adına bu kararı açıklamak istemeyen sarı-kırmızılı yönetim, Beşiktaş'tan da konuyu gizli tutmasını istedi. Siyah-beyazlar bu iki stat dışında Avrupa ve Türkiye Kupası maçlarını ise Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynayacak. Beşiktaş'ın oynayacağı derbi maçlar rakip takımın stadına denk gelirse ise Olimpiyat Stadı'na alınacak. Temmuz ayı başında satışa çıkacak olan kombinelerin fiyatlarının ise geçen seneye oranla yaklaşık yüzde 10 artacağı konuşuluyor.

Ersoy ÖZDEM / AMK