SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Cardozo imzaya kaldı!

Yıllık 2.8 milyon karşılığında anlaşılan Paraguaylı için Hasan Çetinkaya Lizbon’a gitti. Ahmet Bulut’un 11 artı 1 milyon euro bonservis karşılığında ikna ettiği Benfica’yla imzalar atılacak, Cardozo özel uçakla Türkiye’ye getirilecek.

Güncellenme: 08:39, 18/06/2013
Cardozo imzaya kaldı!

Portekiz kaynaklı gazeteler dün ve önceki gün, Oscar Cardozo'nun F.Bahçe'ye gitmeyeceğini yazmıştı. Bundaki neden ise bonservis bedelinde 10 milyon euro barajını aşmamasıydı. Fakat son anda devreye giren başkan Aziz Yıldırım, takım için çok önemli bir transfer olan Cardozo'da fiyatı 11 milyon euro artı gol bazlı 1 milyon euro bonus verecek şekilde yeni bir teklif yaptırdı.

Ve bu da Benfica'nın direncini kıran hareket oldu. Toplamda 12 milyona gelen teklifin kabul görmesiyle önce ünlü menajer Ahmet Bulut yetki belgesini alıp imzalar için harekete geçti, ardından idari menajer Hasan Çetinkaya dün Lizbon'a uçtu.

İMZA TRİBÜNLERE KARŞI OLMAYACAK

Yani anlayacağınız 30 yaşındaki golcü yıldız artık sarı-lacivertlilerin gibi. Son anda büyük bir sürpriz yaşanmazsa Paraguaylı oyuncu, cuma gününe kadar hazırlanacak olan özel uçakla İstanbul'a gelip imzayı basacak. Yönetimin böylesine büyük bir yıldız için statta imza töreni düşündüğü fakat Kadıköy'deki bakım sebebiyle vazgeçtiği öğrenildi.

İrfan YİRMİBEŞ / AMK