SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’ın Fransa’nın Lille takımından transfer ettiği Kamerunlu futbolcu Aurelien Chedjou, “Büyük bir aileye geldiğim için çok mutluyum” dedi.

Ulus’ta bulunan Liv Hospital’da sağlık kontrolünden geçen Kemarunlu futbolcu, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Galatasaray’ın kendisiyle geride kalan sezonun devre arasından itibaren ilgilenmeye başladığını belirterek, şunları kaydetti:

“Bu, Aralık ayında başlayan bir transfer süreci. Hem Galatasaray’ın başka bir tercihi hem de Lille Kulübü’nün bana olan ihtiyacı nedeniyle Ocak ayında transferi gerçekleştiremedik. Ancak şu anda Galatasaray’da olmaktan dolayı çok mutluyum. Haziran ayına kadar geçen süreç içerisinde Galatasaray ile olan temasım hiç kesilmedi. Bazı ufak tefek sakatlıklarımda bile menajerlerimi ve beni arayarak çok ilgili olduklarını gösterdiler. Şampiyonlar Ligi’nde de Galatasaray’ı yakından takip ettim. Büyük bir aileye geldiğim için çok mutluyum.”

Galatasaray Sportif Koordinatörü Bülent Tulun’un eşlik ettiği Chedjou, hastanede yapılan çeşitli tetkiklerin ardından efor testinden geçti.

Kamerunlu futbolcunun, bugün İstanbul’dan ayrılarak tatile çıkacağı bildirildi.