SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Son karar Ersun Yanal

Eskişehir Teknik Direktörü’yle 15 gün önce anlaşan başkan Yıldırım, uzun süredir uğraştığı Lucescu’nun tazminatının çok yüksek olması sebebiyle Ersun Yanal’da karar kıldı.

Güncellenme: 08:41, 17/06/2013
Son karar Ersun Yanal

F.Bahçe Yönetimi, 15 gün önce İstanbul'a getirip, anlaşma sağladığı Ersun Yanal'da karar kıldı. O buluşmanın ardından birçok yabancı teknik adamla irtibata geçen sarı-lacivertli yönetim, bir türlü istediği cevabı alamayınca Yanal'ı açıklamaya karar verdi.

Aykut Kocaman'ın istifasının ardından teknik direktörlük için görüşülen ilk isim olan Ersun Yanal'ın artık resmen açıklanması bekleniyor. F.Bahçe Yönetimi, yarın yapacağı yönetim kurulu toplantısında teknik direktör konusuna son noktayı koyacak.

Görüşülen yabancı teknik direktörlerden olumlu karşılık alınamaması ve Shakhtar ile yeni sözleşme imzalayan Mircea Lucescu'nun tazminat bedelinin yüksekliği, başkan Aziz Yıldırım'ın takımın başında görmek istediği Ersun Yanal ismini rakipsiz bıraktı.

1 MİLYON EURO TAZMİNAT

Yanal’ın sözleşmesi gereği Eskişehir'e 1 milyon dolar ödeyecek olan sarı-lacivertlilerin bu anlaşmayı, yarınki yönetim kurulunun ardından resmi olarak açıklaması bekleniyor. Görev için hazır bekleyen tecrübeli teknik adam, bu açıklamanın ardından tesislerdeki odasına geçip daha rahat çalışabilecek.

Bilindiği gibi Yanal, henüz imzalar atılmamasına rağmen hafta içinde Samandıra Tesisleri'ne gidip, personelden yeni sezon için yapılması gerekenlerin hayata geçirilmesini istemişti.

YİNE BAŞKANIN DEDİĞİ OLUYOR

F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım, teknik direktör Aykut Kocaman'ın istifa ettiği gün de Ersun Yanal diyordu, şu an da bu düşüncesinde bir değişme yok. Yöneticilerin yabancı hoca ısrarını kırmamak için 15 gündür belirlenen isimlerle yapılan görüşmeleri bekleyen Yıldırım, olumlu geri dönüş alınamadığı için yarın yapılacak yönetim kurulu toplantısında Yanal ismini kabul ettirecek.