SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Siyah-beyazlı taraftarların sevgilisi haline gelen Manuel Fernandes, yeni sezonu iple geçiyor… Oynadığı futbolla taraftarların sevgilisi haline gelen ve Fenerbahçe ile Galatasaray’ın ısrarla istediği Portekizli yıldız önümüzdeki günlerde Beşiktaş ile sözleşme yenileyecek. 3 senelik yeni kontrat konusunda anlaşma sağlanan siyahi yıldızın ülkesinde hem tatil yaptığı, hem de çalışmalarını tek başına sürdürdüğü ortaya çıktı. İstanbul’daki gelişmeleri de yakından takip eden Fernandes, sık sık Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarla gezi parkı direnişinin sembolü haline gelen Çarşı’ya destek oluyor. Fernandes’in İstanbul’a gelir gelmez imzayı atacağı ve kendisini 3 seneliğine Beşiktaş’a bağlayan sözleşmeyi resmileştireceği öğrenildi.

GÖKHAN TÖRE GÜN SAYIYOR

Kara Kartal’ın Rubin Kazan’dan kiralık olarak renklerine bağladığı Gökhan Töre, bir an önce sezonun açılmasını istiyor. Resmi imzayı attıktan sonra Almanya’daki ailesinin yanına giden Gökhan’ın tatili kısa tutacağı ve bireysel antrenörüyle birlikte çalışmalara başlayacağı ifade edildi. Her fırsatta çok doğru bir tercih yaptığını dile getiren Gökhan, “Beşiktaş’ı ve taraftarını çok seviyordum. Teklif gelince hayır demem imkansızdı. Yaptığım tercihten dolayı çok mutluyum. Bir an önce ligin başlamasını ve siyah-beyazlı formayı giymeyi istiyorum” ifadesini kullandı.

JULIEN ESCUDE KULÜP ARIYOR

Sevilla’dan geçen sezon başında bedelsiz olarak transfer edilen Julien Escude kulüp arayışlarına tüm hızıyla devam ediyor. Fransız futbolcuya Katar başta olmak üzere Fransa ve İspanya’dan teklifler bulunduğu dile getirildi. Escude’nin Beşiktaş ile gö-rüştüğü ve bonservisi için anlayış beklediği gelen haberler arasında…

MC GREGOR GİTTİ GİDİYOR

Kalede değişikliğe gitmeyi planlayan Beşiktaş, Allan McGregor’la yolları kesin olarak ayırıyor. İngiltere’nin The Sun Gazetesi’nde yer alan haberde, Hull City’nin McGregor için 1 milyon 800 bin poundluk cazip bir teklif sunduğu belirtildi. Ancak Hull City’nin 48 saat içerisinde bu işi bitirmek istediği ve aceleci olduğu kaydedildi. Ayrıca kulüp ile oyuncunun da daha önceden anlaşmaya vardığı bilgisi, haberde yer aldı.