SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Karadeniz ekibinin teknik direktörü Mustafa Reşit Akçay, takımdan ayrılması beklenen Gustavo Colman'dan çabuk vazgeçmek istemedi. Ancak tecrübeli hocanın, Arjantinli yıldız ile yaptığı görüşmeden sonra umudu kalmadı. Colman'ı arayan Akçay, “Çok kaliteli bir futbolcusun. Kafanı biraz toparlaman yeterli. Kendini sadece futbola verirsen, kuracağım takımın yıldızı olabilirsin. Açıkçası benim de orta sahada senin gibi birine ihtiyacım var” ifadelerini kullandı.

Fakat Colman'ın yanıtı, uzlaşmadan uzaktı. Yıldız isim, “Trabzon'dan ayrılmaya uzun zaman önce karar verdim. Birçok kulüple görüşüyorum. Sözleriniz beni mutlu etti ama gelen teklifleri değerlendirsem daha iyi olur” dedi. Bu konuşma üzerine yönetimle bir araya gelen Akçay, “Colman, Trabzon'u kafasında bitirmiş. Bırakalım gitsin. Yoksa sadece sorun çıkarır” değerlendirmesini yaptı. Fırtına, Colman için en az 4 milyon euro talep ediyor.

AKÇAY’DAN İLGİNÇ TAKTİK

Trabzonspor'un “Filozof” lakaplı yeni teknik direktörü Mustafa Reşit Akçay, futbolcularla olan iletişimini geliştirmek adına ilginç bir yöntem uygulamaya karar verdi. Akçay'ın, hepsi Hristiyan olan yabancı oyunculara İncil'den örnekler vererek birlik ve beraberlik vurgusu yapacağı kaydedildi. Tecrübeli teknik adam, yerli futbolculara ise Kuran-ı Kerim'den ayetler gösterecek. Akçay bu sayede, takım içindeki dayanışmayı güçlendireceğini düşünüyor.

Yayınlanma Tarihi:08:32,