SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Siyah-beyazlı takımdaki ilk döneminde istediklerini yapamadığını ifade eden Brezilyalı yıldız, “Futbolu seviyorum tek amacım futbol oynamak ve Türkiye'de kendimi gösterebilmek” dedi.

Neredeyse gelir gelmez sakatlanan sambacı teknik heyetin gözüne giremezken, çoğu maçta kulübeden çıkamadı, oyuna girdiği az sayıda maçta ise varlık gösteremedi. Brezilya'da iken çok şeyler beklenen isimler arasında yer alan Dentinho, Shakhtar Donetsk'teki vasat performansını Beşiktaş'ta da aşamadı. Yeni sezonda kadroda yer almayacağı konuşulan genç futbolcu bu iddialara tatile gittiği ülkesinde cevap verdi. Oğlu Bruno Lucas ve kendisi de bir televizyon yıldızı olan eşi Dani Souza ile birlikte Brezilya'da sevilen bir sabah programına katılan Dentinho, kariyeri ve yaşadıkları hakkında önemli açıklamalar yaptı. İşte Kartal'ın sambacısının satır başları

‘EN İYİSİ İÇİN ÇALIŞIYORUM'

“Avrupa futbolu gerçekten Brezilya'dakinden çok farklı. Daha tempolu ve sert. Buraya uyum sağlamak da zaman alıyor. Dil problemi insanıçok zorluyor. Shakhtar'da birçok Brezilyalı olduğu için bu o kadar da önemli değildi. Beşiktaş'ta ise bunun sıkıntısını çektiğimi söyleyebilirim. Ancak ne olursa olsun ben en iyisini yapmak istiyorum, en iyisini yapmak için çalıştım; çalışacağım.”

‘FUTBOLU SEVİYORUM’

“Beşiktaş büyük bir kulüp. Burada sakatlık yaşadım ve bu beni futboldan bir süre uzak tuttu. Futbolcu oynadıkça alışır, hazır hale gelir. Bu aksilikle yüzünden futboldan uzak kaldım. S.Donetsk'te de harika ve oturmuş bir kadro vardı. Şans bulmakta sorlandım, Lucescu iyi bir hoca. Onun da bu konuda yapabileceği bir şey yoktu. Beşiktaş'ta ise şanssızlık yaşadım. Ama yeni sezona umutla bakıyorum. Tek amacım tek isteğim futbol oynamak. Futbolu seviyorum ve kendimi göstermek istiyorum.”