SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Cardozo’da mutlu son

Benfica’yla 11 milyon eurogaranti, artı 1 milyon euro bonus karşılığında el sıkışan F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım, menajer Ahmet Bulut’u imzaları atması için Portekiz’e yolluyor.

Güncellenme: 08:38, 17/06/2013
Cardozo’da mutlu son

Ve F.Bahçe, çok uzun süredir uğraş verdiği Oscar Cardozo transferinde mutlu sona ulaştı. Spor Toto Süper Lig'in G.Saray'ın ardından ikinci bitirilmesinin ardından, rakibine üst üste 3. şampiyonluğunu ve 4. yıldızını tattırmak istemeyen sarı-lacivertliler, o günden bu yana en çok Benficalı yıldızla uğraşmıştı.

3 kupayı da son saniyede kaybeden Portekiz temsilcisinin en önemli gol ayağı olan 30 yaşındaki oyuncu, kaybedilen son kupanın ardından hocasına saldırarak takımdan ayrılacağını zaten belli etmişti. Bunu fırsat bilen ve Benfica kulübüyle devamlı olarak kontak kuran F.Bahçe yetkilileri, dün başkan Aziz Yıldırım'ın direktifiyle önerilen bonservis bedelini yukarı çekti.

BULUT LİZBON’A GİDİYOR

Daha önce 9 milyon euroyu son rakam veren Kanarya, dün bonservis bedelini 11'e çekti ama yine kabul görmeyince telefonla ulaşılan Aziz Yıldırım, 1 milyon euro da gol bazında bonus önererek işi çözmeyi başardı. Benficalı yetkililerle el sıkışan F.Bahçe kafilesi, hemen İstanbul'a haber verdi.

Aziz Yıldırım da hiç zaman kaybetmeden Paraguaylı golcünün Türkiye'deki haklarını elinde bulunduran ünlü menajer Ahmet Bulut'a ulaşarak, kendisine transferi yapabilmesi için yetki belgesi verdi. Bulut, Benfica yönetiminden aldığı randevu sonrası bu hafta içinde Lizbon'a giderek, resmi amzaları da atacak ve Oscar Cardozo, gelecek sezon çubuklu formayı giyecek.

SON 4 SEZONDAKİ GOL ORTALAMASI 30

Oscar Cardozo, kelimenin tam anlamıyla gol makinesi. Paraguaylı yıldız, 6 sezondur Benfica'da forma giyiyor ve her zaman takımın en sivri ismi olmayı başardı. Öyle ki 30 yaşındaki golcü, son 4 sezonda toplam 120 gol atarak, 30 gol ortalamasına ulaştı. Sırasıyla 38, 23, 28 ve 31 gol atan Paraguaylı, takımın skor yükünü taşıdı.

İrfan YİRMİBEŞ / AMK